طرح تولید رولیک پلیمری

رولیک از لحاظ ظاهری کاملاً مشابه غلطک میباشد با این تفاوت که کار ساده و سبکتری نسبت به غلطک دارد. رولیکها هرزگرد بوده و بر خلاف غلطکها در میانه مسیر محور نصب میشوند و نیرویی به تسمه نقاله وارد نمیکنند و کارکرد آنها فقط روانتر کردن حرکت تسمه نقاله در طول مسیر و همچنین نگهدارنده وزن تسمه و محصولات در طول مسیر میباشند. شفت رولیکها روی شاسی دستگاه بصورت ثابت نصب شده و بدنه رولیکها با حرکت تسمه با آن درگیر شده و به گردش در می آیند و تسمه نقاله را به سمت جلو هدایت میکنند. وجود رولیکها زیر تسمه نقاله در طول مسیر بار محصولات و وزن تسمه را تحمل کرده و مانع از افتادگی و اصطلاحاً شکم دادن تسمه نقاله میشوند. قطر بدنه وشفت رولیکها بر اساس مقدار وزن محصولات و تسمه نقاله استفاده میشوند که معمولاً قطری بین 5 سانتیمتر برای دستگاههای سبک و گاهاً تا 13 سانتیمتر یا بیشتر برای دستگاههای سنگینتر میباشد.
با توجه به رویکرد جدی صنعت به استفاده از مواد پلاستیکی و پلیمری و کامپوزیت به جای استفاده از فلز های مختلف و آلیاژها؛ در حوزه ی تولید رولر های خطوط انتقال مواد نیز تحقیقاتی بر این موضوع انجام گرفته و تولیداتی در این راستا انجام شده است.
نکته قابل توجه در رولیک های پلیمری طرح رولمکا، حفظ آب بندی فوق العاده انجام شده در رولیک های فلزی است؛ در این رولر ها چیدمان آب بندی دقیقا همان چیدمان آب بندی رولیک های فلزی بوده و همان میزان کیفیت آب بندی را به مراتب بهتر ارائه می دهد.
بدنه رولیک های پلیمری با فرایند تزریق اکستروژن و مواد پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند؛ پایداری این مواد و وزن سبک آن ها و همچنین مقاومت فولاد مانند آن ها از استهلاک بالای ناشی از وزن بالای رولیک ها جلوگیری کرده و آسیب کمتری به سازه های فلزی و پایه های رولیک ها می رساند.
رولیک های پلیمری را می توان به عنوان رولیک های رفت، راهنما، برگشت به صورت ساده استفاده کرد، همچنین برای استفاده به عنوان رولیک های برگشت می توان از بوش های پلی اورتان استفاده کرد.
رولیک پلیمری نوعی ازهرزه گردهااست که مزایای ویژه ای نسبت به نوع فلزی آن دارا میباشد. این رولیکها در مقابل سایش مقاوم بوده وهمچنین مهندسی در ترکیبات لوله پلیمری و طراحی دقیق درساخت آن ازسایش تسمه نقاله نیز جلوگیری میکند.طراحی مهندسی در ساخت گردگیرهای دوطرف رولیک باعث ایجادگردش وجریان هوا ازداخل به بیرون رولیک بوده واز ورود گردوخاک به داخل رولیک ونفوذ به دیگرقطعات جلوگیری میکند.به علت عدم نفوذ گرد وخاک به فضای داخل رولیک ،بلبرینگهای داخل از نفوذ غبارمحفوظ بوده ورولیک با گردش روان وبدونگیرپاژ خود،یک کارکرد سالم وبدون وقفه رابرای تسمه نقاله ودر نهایت برای دستگاه نقاله تضمین مینماید.

مزایای رولیک پلیمری

مواد استفاده شده با چگالی بالا
مقاوم در برابر محیطهای اسیدی
مقاوم در برابر محیطهای قلیایی
عدم ایجاد خاصیت الکتریسیته ساکن
مقاوم در برابر شرایط نامساعد محیط
مقاوم در برابر محیطهای با درجه آلودگی بسیار بالا
مقاوم در برابر محیط های با رطوبت بالا
عدم ایجاد صدا در هنگام کار
ضریب اصطکاکی بسیار ناچیز
عدم ایجاد آسیب به نوار لاستیکی
جایگزین مطمئن برای رولیکهای فلزی

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید رولیک پلیمری

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک رولیک پلیمری 2924412440

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید رولیک پلیمری

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید رولیک پلیمری

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید رولیک پلیمری در کشور به تفکیک استان آمده است .

 

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید رولیک پلیمری

ظرفیت تولید سالیانه : 8000 عدد
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 3000 مترمربع
زیربنای کل : 1000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 6.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 3.5 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 35 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.