طرح تولید شیر ایمنی گاز

هدف از احداث این کارخانه تولید شیر ایمنی گاز حساس به زلزله جهت برآورده کردن مصرف داخلی میباشد که در فاز نخست هدف کسب بازار منطقه ای بوده و چشم انداز این طرح در آینده، تامین نیاز مصرفی استانهای مجاور می باشد.

معرفی كاربردهاي شیر ایمنی گاز

انفجار و آتشسوزی ناشی از نشت گاز پس از زلزله، مختص ایران نبوده و دیگر کشورهای دنیا از جمله ایالات متحده، ژاپن، تایوان و غیره نیز از دیرباز با این گونه تصمیم گیری های مهم روبرو بوده اند .یكی از راه حل های کارآمد و کم هزینه که در کشورهای پیشرفته در مقررات جدید استفاده از گاز طبیعی اجباری شده، استفاده از شیرهای قطع کن گاز در برابر زمین لرزه است. این نوع شیرها بعد از رگلاتور و کنتور بر روی علمك نصب شده و تحویل مشترك میشود.

محلهاي پیشنهادي طرح تولید شیر ایمنی گاز

با توجه به مزایای استقرار در شهرك ها و نواحی صنعتی، شهرك های صنعتی جهت اجرای این طرح پیشنهاد میگردد.

 

مواد اولیه, كمکی و مصرفی در طرح تولید شیر ایمنی گاز

1-قطعات ریخته گری شده
2-پیچ، توپی
3-فولاد
4-کارتن بسته بندی
5- سایر اقلام مصرفی سالانه

ظرفیت اسمی و عملی سالانه تولید شیر ایمنی گاز

ظرفیت تولید سالیانه این واحد براساس 300 روز کاری درسال 22000 عدد برنامه ریزی شده است.در زمینه تعداد شیفت کاری لازم به توضیح است که با توجه به فرآیند تولید شیر ایمنی گاز، جهت ماشین آلات 1 شیفت کاری موردنیاز میباشد. ظرفیت عملی طرح با درنظر گرفتن عوامل پیش بینی نشده توقف کار وهمپنین تعمیر ونگهداری باراندمان 90% ظرفیت اسمی معادل 19800 عدد درسال درنظر گرفته میشود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید شیر ایمنی گاز

کد آیسیك محصول 2912512345 از گروه ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر (29)و زیر گروه های ساخت بمب ها, کمپرسورها, شیرها, سوپاپ ها(2912), انواع شیرآلات، فشارشكن ها، نازل ها و سیلندر ها(2912312336) انواع شیرآلات صنعتی با مكانیزم دستی (2912412337) میباشد.شیر اطمینان یا فشارشکن تحت زیرفصل تعرفه 8481 مقررات گمرکی ایران با عنوان انواع شیر و وسایل همانند برای لوله، دیگ آب گرم یا بخار، منبع، بشكه یا همانند، همچنین شیرهای تقلیل فشار و شیرهای کنترل شونده به وسیله ترموستات با زیرتعرفه 84814000 وارد و صادر میشودشرایط ورود ان داشتن اجازه از وزارت صنعت,معدن وتجارت و پرداخت 15 درصدی حقوق ورودی درسال 1397(حقوق گمرکی 4%وسودبازرگانی11%)می باشد.

روش تولید و تکنولوژي مورد نظر در تولید شیر ایمنی گاز

ابتدا قطعات فولادی و ریختهگری با طول منا سب برش داده می شود و سپس نوبت به فرم دهی این محصولات می رسد. سپس بعد از فرم دهی نوبت به تمیزکاری و پلیسه کردن قطعات میرسد و میتوان با پاشیدن ماسه آن را براق کنند برای تولید هریك از قطعات نیاز به تراشكاری انتهایی است که توسط ماشینهای تراش پیشرفته هر کدام از قطعات موردنیاز در شیرهای گازی تهیه و تولید میگردند.

وضعیت واردات و صادرات تولید شیر ایمنی گاز

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات شیر اطمینان یا فشار شکن در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید شیر ایمنی گاز

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده شیر اطمینان یا فشار شکن در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید شیر ایمنی گاز

ظرفیت تولید سالیانه : 20 تن
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز :20000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 5000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 60 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 22 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 13 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 34 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.