طرح تولید فرآورده های توت فرنگی

توت فرنگی گیاهی چند ساله است که در سال دوم کشت شروع به بـار دهـی می دهد. توت فرنگی ها در ویژگی بار دهی متفاوت هستند بعضی از آنها همیشه بار (چهار فصل) هستند و بعضـی سـالی یکبار میوه می دهند . این گیاه در شرایط آب و هوایی مختلف رشد می کند و محصول خوبی می دهد ولی بـرای حداکثر رشد و نمو و بار دهی نیاز به حداقل هفت ماه آب و هوای مساعد و بدون نوسـان دارد. بنـابراین مـی تـوان آن را در اکثر مناطق ایران کشت کرد, البته یخبندان های شدید و سرمای دیررس بهاره و همچنین شدت باد, دامنه کشت این گیاه را محدود می کند ضمنا آب و هوای گرم و مرطوب باعث آلودگی گیاه بـه بیمـاری هـای قـارچی شده و میوه عطر و طعم مطبوع خود را از دست می دهد. علاوه بر شرایط طبیعی مناسب, انتخـاب واریتـه سـازگار با منطقه مورد نظر اهمیت زیادی دارد.توت فرنگی سازگاری زیادی نسبت به انواع خاک نشـان مـی دهـد. خـاک های شنی رسی یا رسی شنی هوموس دار در شرایط آب و هوایی معتدل و بدون یخبندان دیررس, بهترین موقعیت و شرایط رشد و نمو مطلوب برای محصول توت فرنگی مـی باشـد. زهکشـی خـوب خـاک بخـاطر جلـوگیری از پوسیدگی ریشه گیاه اهمیت بسیار زیادی دارد. این گیاه نیاز چندانی به مواد غذایی نداشته و از این نظر در ردیـف گیاهان کم توقع قرار دارد.

موارد مصرف و کاربرد فرآورده های توت فرنگی

پـوره یـک محصول است که کاربردهای زیادی در تولید محصولات نهایی مانند آبمیوه ، انواع مارمالادها و غیره است.توت فرنگی منجمد شده را نیز میتوان به عنـوان محصـول حـد واسـط در تولیـد انـواع مربا ، پوره و آبمیوه مورد استفاده قرار داد.

ماشین آلات و تجهیزات خط تولید فرآورده های توت فرنگی

کمپرسور یونیت اسکرو
کندانسور تبخیری
پمپ آمونیاک تمام بسته
مخزن جمع کننده روغن
لوله و اتصالات فولادی
عایق لوله ها و مخازن سرد
تابلوی برق و کنترل سیستم تبرید
سپاراتور آمونیاک و …

طرح تولید فرآورده های توت فرنگی

قیمت خط تولید فرآورده های توت فرنگی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید طرح فرآوردهای توت فرنگی، برابر با ۵۶۲۱۷.۵ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت فرآورده های توت فرنگی

بودجه: بالای ۱۰ میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۴۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۵۰۰ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۳۵۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۲۲ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت ۱۰۹۶۷۲.۵ میلیون ریال
سرمایه در گردش: ۳۰۲۷۰ میلیون ریال
سرمایه کل: ۱۳۹۹۴۲.۵ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)