طرح تولید قرص تصفیه آب

بطور کلی منابع آب می تواند آلودگی مختلفی داشته باشند که منجر به بروز مشکلات بهداشتی حاد شوند. سالم سازی آب آشامیدنی با هدف انهدام عامل های میکروبی بیماری زا کنترل می گردد و ارگانیسم های مزاحم، مانع از رشد مجدد میکروبی و حذف یا تقلیل رنگ، طعم و بوی آب می شود.قرص‌های تصفیه آب با کشتن ویروس‌ها و باکتری‌های مضر که منجر به بیماری‌هایی مانند وبا، اسهال خونی و سالمونلا می‌شوند، آب را پاکیزه می‌کنند. این قرص‌ها عمدتا حاوی کلر، کلردی‌اکسید و ید هستند که آب را از هرگونه پاتوژن ناخواسته پاک می‌کنند و هر باکتری، ویروس و عناصر انگلی را از بین می‌برند.(طرح تولید قرص تصفیه آب)

کاربرد قرص تصفیه آب

زمانی که در سفرهای تفریحی و برای گردش به فضای باز رفته اید نیاز به تصفیه فوری آب دارید، در این زمان شما به احتمال بسیار به یک دستگاه تصفیه آب دسترسی ندارید، پس قرص های تصفیه آب می تواند بهترین گزینه در حذف ناسازگاری و آلاینده ها موجود در آب آشامیدنی که می تواند سلامت شما را تهدید کند، باشند.هنگام استفاده از قرص دستگاه تصفیه آب، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ۲ قرص را به نیم لیتر آب اضافه کنید.هنگامی که قرص های تصفیه را به ظرف آب اضافه کرده اید، فقط باید ظرف را کاملا تکان دهید تا قرص ها را با آب مخلوط کنید.پس از مخلوط کردن قرص با آب، چند دقیقه صبر کنید تا قرص ها عمل تصفیه را انجام دهند.

مزایا قرص تصفیه آب

امروزه مردم با معجزاتی که این قرص در کشتن پاتوژن‌های و عامل بیماری‌های منتقله از آب و غذا انجام می‌دهد، بیگانه نیستند. امروزه تصفیه آب با کلر، آسان‌تر از همیشه است، زیرا افراد می‌توانند به‌راحتی این قرص‌ها را خریداری کنند. در این بخش مزایا استفاده از این قرص بیان‌شده است:
کلر به کلرامین تبدیل می‌شود که هیچ اثر مضری ایجاد نمی‌کند.
قرص کلر تقریباً در برابر همه پاتوژنهای شناخته‌شده، مؤثر است.
نگهداری، حمل‌ونقل و استفاده از آن آسان می‌باشد.
این قرص اثر بیوسیدال عالی دارد.
استفاده از این قرص ایمن می‌باشد.
این قرص به‌سرعت واکنش می‌دهد و عملکرد سریعی دارد.
قرص کلر سازگار با محیط‌زیست می‌باشد.
این قرص یک ضدعفونی‌کننده ارزان‌قیمت و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

معایب قرص تصفیه آب

گاز کلر تحت فشار و درجه حرارت خاصی به صورت مایع در می آید و در ظروف فولادی در ظرفیت های مختلف به بازار عرضه می شود، گاز کلر متصاعد شده از کلر شدیداٌ سمی است و باید تحت نظارت شخصی انجام شود که کاملاٌ با مشخصات شیمیایی و فیزیکی کلر آشنا باشد و برای مقابله با حالت های اضطراری که ممکن است درعمل پیش آید کاملاٌ تعلیم دیده باشد. بنابراین سمَیت کلر، خطر آتش سوزی، خورندگی و خاصیت انفجاری کپسول های گاز کلر از معایب آن محسوب می شود.
کلرزنی باعث کشته شدن میکروارگانیزم های موجود در آب می شود و این در حالی است که لاشه این میکرو ارگانیزم ها در آب باقی می مانند وممکن است خود منشأ آلودگی شوند.
تماس کلر با پوست و موی انسان مضر می باشد و سبب تخریب و صدمه به بافت مو شده که عواملی چون حساسیت و ریزش مو را در پی دارد، همچنین تنفس کلر در حمام یا استخرها برای بیمارانی که از مشکلات ریوی برخوردارند خطرساز است.امروزه یکی از علت های خشک شدن پوست و مو بعد از استحمام کلر باقیمانده موجود در آب است زیرا کلر خاصیت خورندگی دارد و به سرعت به سطح خارجی پوست حمله می کند، چربی ها و پروتین های محافظ سطح پوست را از بین برده و سبب زبری و خشکی پوست می شود.
امروزه با توجه به افزایش میزان آلاینده ها و فعالیت های روزمره، استحمام روزانه امری بدیهی است پس در این صورت همه مردم با آبی که حاوی کلر است شست و شو می کنند، در هنگام استحمام، منافذ پوست در اثر گرمای آب بازتر شده و در نتیجه کلر و سایر آلاینده های موجود در آب به راحتی وارد بدن می شوند که این خود سبب بروز مشکلات جدی در رابطه با پوست می شود.

ویژگی های قرص تصفیه آب

مصرف آسان
قیمت مناسب
سرعت انحلال در آب کمتر از یک دقیقه
حفظ قدرت اثر در آبهای سخت
نابود کننده انواع میکروبهای بیماری زا،ویروس ها، اسپورها،جلبک ها،قارچ ها و انواع CYST
عدم ایجاد تغییر فاحش در PH آب
عدم ایجاد تغییر در طعم و مزه آب
سادگی محاسبه دوز مورد نیاز
پایداری مناسب و عمر قفسه ای طولانی تا ۵ سال
عدم آزادسازی کلر قبل از انحلال
حمل و نقل آسان و بی خطر
حفظ کلر باقی مانده تا ۷۲ ساعت و ایجاد مقاومت در برابر آلودگی ثانویه در ظرف ذخیره آب
کمترین اثر خورندگی در تماس با فلز و لاستیک در قیاس با سایر منابع آزادکننده کلر

کد آیسیک مرتبط با طرح تولید قرص تصفیه آب

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت ها و زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی‌های انجام شده کد آیسیک مرتبط با طرح تولید قرص تصفیه آب یافت نشد.

بازار قرص تصفیه آب

انتظار می رود بازار این قرص در دوره پیش ‌بینی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۸ با نرخ رشد ۷.۴ درصدی رشد کند. گزارش بازار کلر این رشد را تحلیل می ‌کند که در حال حاضر به دلیل رشد فزاینده در صنعت پلاستیک و ساخت‌ وساز در حال رشد است.کلر یک عنصر شیمیایی و یک عامل اکسید کننده قوی است که برای ساخت چندین محصول در بخش های مختلف از جمله امنیت و حمل و نقل، فناوری، بهداشت و ایمنی و تغذیه استفاده می شود. رایج ترین ترکیب کلر، کلرید سدیم است که به آن نمک معمولی نیز می گویند. کلر عنصری را می توان در آب پایه شیمیایی حل کرد تا از آن به عنوان عوامل ضد پوسیدگی و ضد عفونی کننده استفاده شود. قرص کلر یکی از این محصولات است که برای ضدعفونی آب مورد استفاده قرار می گیرد.
عوامل عمده ای که انتظار می رود رشد بازار این قرص را در دوره پیش بینی بیشتر تقویت کند، رشد فزاینده صنایع شیمیایی در کشورهای در حال پیشرفت، افزایش بخش های مصرف کننده نهایی و امکانات تولید بالاتر و تقاضای فزاینده تصفیه خانه های آب و صنعت داروسازی است. علاوه بر این نیاز روزافزون به صنایع شیمیایی، پلاستیک و ساخت و ساز از عواملی هستند که پیش بینی می شود رشد را پیش ببرد.
از سوی دیگر، تأثیرات محیطی از دیگر عواملی هستند که تخمین زده می ‌شود که مانع رشد بازار قرص تصفیه آب در طول دوره پیش‌ بینی شود. با این حال پیشرفت‌ها در کشورهای در حال توسعه فرصت‌هایی را برای رشد بازار این قرص در سال‌های آینده فراهم خواهد کرد.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید قرص تصفیه آب

ظرفیت : ۴۵۰ تن
نرخ برابری دلار : ۳۲۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۱۰۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۷ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۹ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۳ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۳۹ درصددرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)