مقوا

طرح تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)

مقوا تکسون چیست و چه کاربردی دارد؟
مقوا تکسون فراورده ای کاربردی می باشد که در ساختار آن از متریال هایی مانند پودر چرم و کاغذ سلولزی تکسون استفاده شده است و در برخی صنایع تولیدی از این محصول استفاده می شود. ورق تکسون گزینه ای مناسب برای انجام فرایند آب بندی آب تا دمای ۸۰ درجه سانتیگراد می باشد. این فراورده دارای چگالی و تراکم بالا و همچنین قدرت استحکامی زیادی است.
ورق های آن درابعاد ۰/۵ mm تا ۵mm تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد و متریالی برای حالت بخشیدن و استحکام دادن به محصولات چرمی از قبیل کیف و کفش است و همچنین در صنایع تولیدی واشر از این ماده در راستای عایقکاری استفاده می گردد. این محصول در مواجه با درجه حرارت می تواند دمای ۶۰ درجه سانتیگراد را به راحتی تاب بیاورد.
همانگونه که در بالاتر اشاره شد استفاده از این متریال در صنایع کیف و کفش برای استحکام بخشیدن و مقاوم نمودن محصولات تولیدی در این عرضه می باشد.
با توجه به این نکته که در ساخت کیف و ساک های دستی ورق تکسون در فضای بین آستر و چرم قرار داده می شود رنگ آن اصلا مهم نیست و این مسئله مورد توجه قرار می گیرد که این متریال به مرور زمان و کارکرد تحلیل نمی رود و به عبارتی خورده نمی شود و کیفیت مرغوبیت بالایی به محصول چرمی تولیدی می دهد.
این فراورده با توجه به استحکام بالایی که در مقایسه با محصولات مشابه دارد گزینه مطمئن و مناسب برای استفاده در کف کیف و همچنین کیف هایی است که به گونه ای طراحی شده اند که انعطاف زیادی نداشته باشند و شرایط متفاوت به یک شکل بایستند.
دیگر کاربردهای ورق تکسون
صفحات تولیدی تکسون در اندازه ها و ضخامت های مختلفی بین تولید و به بازار عرضه می شود و علاوه بر موارد مصرفی اشاره شده در بالا مصرف های دیگری دارد که عبارت است از:

⦁ از این متریال با ضخامت ۱mm برای تولید کیف و ساک های دستی، جلد سالنامه، کلاسورها و کتاب ها استفاده می شود.
⦁ ورق های تکسون با ضخامت ۱/۱mm تا ۱/۵mm برای حالت دهی به کلاه ها و لبه های آن و همچنین کیف و کفش های مخصوص بانوان به کار می رود.
⦁ ورق های تولید شده از این متریال با ضخامت ۱/۶ mmتا ۲/۵mm برای حالت دادن به قسمت های داخلی کفش های مردانه، ورزشی، پوتین و چمدان کاربرد دارد.

برای ساخت کیف لایه داخل کفش بچه ها جلد سالنامه کتاب و کلاسور با ضخامت ۱ میلیمتر همچنین برای داخل کیف و و کفش خانم ها لایی کلاه ساک از ضخامت ۱ تا ۱/۵ و برای لایه داخلی کفش های ورزشی کفش های مردانه پوتین و چمدان استند نمایشی از ضخامت ۱/۵ تا ۲/۵ میلیمتر استفاده میشود.

 

مقواکاربرد مقوای تکسون :
برای ساخت کیف لایه داخل کفش بچه ها جلد سالنامه کتاب و کلاسور با ضخامت ۱ میلیمتر همچنین برای داخل کیف و و کفش خانم ها لایی کلاه ساک از ضخامت ۱ تا ۱/۵ و برای لایه داخلی کفش های ورزشی کفش های مردانه پوتین و چمدان استند نمایشی از ضخامت ۱/۵ تا ۲/۵ میلیمتر استفاده میشود.
مراحل ساخت مقوای تکسون:
بعد ازآسیاب کردن و سپس پودر کردن ضایعات چرم و کاغذ آن را درون یک میکسر با چسب چوب و لاتکس مخلوط و به صورت یکنواخت در می آورند.
سپس با استفاده از یک پمپ به یک مخزن توزیع کننده فرستاده می شود مواد بصورت تکه ای باریک بر روی یک میز توری شکل که به سمت جلو حرکت می کند قرار می گیرد همین طور که به جلو حرکت داده می شود آب حاصل از مواد از قسمت پایینی میز توری شکل خارج می شود در این مرحله مواد به صورت خمیرهایی در آمده که روی غلطک هایی گرم شده پهن می شود و بصورت لایه ای خشک می شود .
این غلطکها بوسیله دیگهای بخار گرم می شوند. بعد اینکه مواد خشک شد اضافه های آن بوسیله یک تیغه برش داده می شود اگر نیاز به چاپ باشد فقط یک طرف چاپ حک می شود در مرحله آخر کار روی یک تیوپ مقوایی ورق ها را پیچانده برش و تفکیک شده بوسیله دو کمربند تسمه ای به انبار برده می شوند.
تکسون در سراجی و کفاشی ها استفاده می شود و جنس محکم و فشرده ای دارد و در ساخت کفش و کیف استفاده میشود. تکسون جنس خشک و محکمی دارد. بعنوان مثال تکسون برای کفی کفش استفاده می شود و رویه چرم کفش برای کار کشی ابتدا به تکسون متصل شده و نهایتا به زیره وصل می شود.
تکسون برای کف کیف بدلیل استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیردمحصول تولیدی ورق تکسون از ضایعات چرم از ضخامت ۱ میلیمتر – ۲.۵ میلیمتر می باشد که در موارد زیر کاربرد دارد:
ورق تکسون با ضخامت ۱ میلیمتر : جهت استفاده در کیف و داخل کفش کودکان و جلد سر رسید ،کتاب و کلاسور مورد استفاده قرار میگیرد.
۱.۵ میلیمتر : جهت استفاده در کیف و داخل کفش خانمها ،لائی کلاه و ساک مورد استفاده است.
۱.۶میلیمتر : استندهای نمایشی مورد استفاده قرار میگیرد.
۲.۵ میلیمتر : جهت استفاده در داخل کفش ورزشی ،داخل کفش آقایان ،پوتین،چمدان استفاده میشود.
از آنجائیکه انواع ورق تکسون از ضایعات چرم نقش حفاظتی را در کیف ،کفش ،چمدان ،ساک و …. دارا میباشد میتوان انواع ورق های پلیمری و مقواهای ضخیم را به عنوان کالای جایگزین نام برد ،لیکن به دلیل مزیت های تکسون از ضایعات چرم(سازگاری با محیط و بدن و استحکام بالا و قابل توجه و…..) و نیز اینکه ورق های پلیمری عوارضی همچون بروز سرطان و … را دارد هیچ جایگزینی برای ورق تکسون از ضایعات چرم نمی توان نام برد.
خط تولید مقوای تکسون
خط تولید مقوا ی صنعتی شامل بولبورینگ ایستاده کاغذ، ماشین نوار نقاله سقفی، تراز کنند گوشه ها، دستگاه چسب کاری، ماشین فشرده سازی، بخش خشک کننده و سیلندر خشک کن، محاصبه گر، بخش خنک کننده، ماشین کشش و جداسازی کاغذ ها، ماشین برش CNC ، واحد استاکینگ وغیره.
این خط تولید مقوا قادر به لمینیت سازی کاغذ رول شده تا وسعت حدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر می باشد. این دستگاه قادر است تا روی ۳ یا ۴ قطعه از واسط های کنگره دار به طور همزمان کار کند که وزنش حدود ۲۰۰۰ گرم بر متر مربع و ضخامت ۳.۵ میلیمتر میشود.مقوای تکسون قابل مقایسه با مقو اهای دیگر در ضخامت، فشردگی، صافی، سفتی، مقاومت در مقابل کشش بسیار بهتر میباشد. بر این اساس این محصول میتواند بهترین جایگزین برای مقوا های فوق ضخیم وارداتی باشد.
کد آیسیک مرتبط با تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)
کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد ایسیک

shoe medical paperboard outsole_تخت طبی کفش از جنس مقوا

۱۹۲۰۶۱۲۳۶۰

Carton made out sole_تخت غیر طبی کفش از جنس مقوا

۱۹۲۰۶۱۲۳۳۸

Paperboard sacks_کیف و ساک مقوایی

۲۱۰۲۵۱۲۳۰۵

All kinds of carton and paperboard box_انواع جعبه کارتن و جعبه مقوایی

۲۱۰۲۴۱۲۳۱۰

Paperboard cover_جلد دفتر مقوایی

۲۱۰۹۴۱۲۳۲۱

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)
تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد تعرفه گمرکی

All kinds of carton and paperboard box_انواع جعبه کارتن و جعبه مقوایی

۴۸۱۹

Paperboard cover_جلد دفتر مقوایی

۲۱۰۹۴۱۲۳۲۱

Paperboard sacks_کیف و ساک مقوایی

۴۸۱۷۳۰۰۰
وضعیت واحد های فعال تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون) در کشور به تفکیک استان آمده است .

نمودا مقوا

وضعیت واحد های فعال تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)

درجدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید مقوای صنعتی (مقوای تکسون)در کشور به تفکیک استان آمده است .

مقوای صنعتی

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری احداث طرح تولید مقوای صنعتی(مقوای تکسون)

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۳۰۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۵۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۲۲۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۴۸ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۴۵ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۲۸ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۳۳ درصد

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)