طرح تولید موم زنبور عسل

موم زنبور عسل یا موم زنبور (Cera alba) (به انگلیسی: Beeswax) موم طبیعی است که توسط زنبور عسل از شانهٔ عسل ساخته می‌شود. این موم توسط ۸ غده تولید موم در قسمتهای شکمی زنبورهای کارگر تولید شده که به درون کندو تخلیه می‌شود. زنبورهای کارگر کندو با جمع کردن آن سلولهای قفسه مانند را برای ذخیره عسل و حفاظت از لارو و نوزادان در داخل کندو ایجاد می‌کنند. از لحاظ شیمیایی، موم زنبور از استرهای اسید چرب و الکلهای بلند زنجیره مختلف تشکیل شده‌است. موم زنبور استفاده‌های کاربردی فراوانی در صنایع غذایی و طعم دهنده‌ها دارد (مثلاً به عنوان عامل براق کننده یا منبع روشنایی/گرما). با توجه به سمی بودن جزئی موم‌های گیاهی، موم زنبور قابل خوردن است و در اکثر کشورها و اتحادیه اروپا تحت نام E901 برای استفاده در صنایع غذایی مورد تأیید قرار گرفته‌است. با توجه به اینکه مونواسترهای موم زنبور به میزان کمی در روده انسان و سایر پستانداران تجزیه می‌شود می‌توان گفت که ارزش تغذیه ای چندانی ندارند. برخی پرنده‌ها مثل پرنده عسل نما honeyguides توانایی هضم موم عسل را دارند. موم زنبور منبع غذایی اصل در رژیم غذایی پروانه لارو است.

تولید

این موم توسط زنبورهای کارگر تولید شده که از هشت غده که به صورت آینه ای در دیواره داخلی استرنوم (سپر شکمی یا صفحه قسمت شکمی) در قسمتهای شکمی ۴ تا ۷ ترشح می‌شود. اندازه این غدد ترشح موم به سن زنبور کارگر وابسته بوده و بعد از افزایش مقدار پروازهای روزانه این غدد دچار آتروفی و کاهش اندازه می‌شوند. موم تازه به شفافیت شیشه و بدون رنگ است که در نتیجه جویدن و ترکیب با گرده توسط زنبورهای کارگر کندو کدر و تیره می‌شود. علاوه بر این، موم با ترکیب روغن‌های گرده و صمغ‌ها به صورت افزاینده ای به سمت زرد و قهوه ای شدن پیش می‌رود. موم حدود ۳ میلیمتر (۰٫۱۲ اینچ) طول و ۰٫۱ میلیمتر (۰٫۰۰۳۹ اینچ) ضخامت داشته و ۱۱۰۰ عدد از آن برای تولید ۱ گرم موم ضروری است.[۱] زنبور عسل از موم برای ساختن سلولهای شانه عسل استفاده می‌کنند که در آن جوانترها با عسل و گرده ای که ذخیره شده‌است رشد می‌کنند. برای ترشح موم از زنبورهای سازنده موم دمای کندو باید بین ۳۳ تا ۳۶ درجه سانتیگراد (۹۱–۹۱ درجه فارنهایت) باشد. میزان عسلی که برای تولید موم توسط زنبورها مصرف می‌شود به‌طور دقیق اندازه‌گیری نشده‌است. کتاب تولید موم، کاشت، پردازش و محصولات، پیشنهاد می‌کند که ۱ کیلو موم برای تولید ۲۲ کیلو عسل کفایت می‌کند. بر اساس آزمایش Whitecomb در سال ۱۹۴۶ میزان ۶٫۶۶ تا ۸٫۸ کیلوگرم عسل ۱ کیلوگرم موم تولید می‌کند. مطالعه دیگری ۲۴–۳۰ کیلوگرم عسل را برای تولید هر کیلو موم تخمین می‌زند.
وقتی زنبورداران عسل را استخراج می‌کنند، کلاهک هر شانه عسل را با چاقو یا وسیله مخصوص آن می‌برند. رنگ آن از تقریباً سفید تا قهوه ای متغیر است اما بخش اعظم آن سایه‌های از رنگ زرد دارند که به درجه خلوص، منطقه و نوع گلهایی که زنبورها گرد آن آمده‌اند بستگی دارد. موم‌های حاصل از شانه نگهداری زنبورهای تازه متولد شده در کندو عسل رنگ تیره تری از شانه عسل دارند. ناخالصیها سریعتر در شانه تازه متولدشدگان جمع می‌شود. بخاطر ناخالصیها، موم باید قبل از استفاده پردازش شود. به میزان باقیمانده slumgum می‌گویند.

رنگ موم

رنگ موم تازه ترشح شده از غدد مومی زنبور کارگر به رنگ سفید می باشد ولی گاهی لکه ها و رگه های زرد رنگ در آن نیز مشاهده می شود که مربوط به رنگ مایه های گرده گل است.

چگونه موم زنبور عسل آج میشود یا به برگه موم تبدیل می شود

در اوایل بهار که زنبور عسل از خوشه بیرون می آید و تخم ریزی ملکه شروع می شود. زنبورداران موم های کلوخ خود را به یک کارگاه آج موم کنی میبرند. تا موم کلوخ ورق شود. یا به اصطلاح آج شود. دستگاه موم آج کنی متشکل شده از دو غلتک حدودا یک متری با طرح شش ضلعی برجسته. کلوخ ها را کمی حرارت میدهند تا دوباره تبدیل به موم مایع شوند.
و داخل مخزن دستگاه ریخته میشود. شیر مخزن طوری طراحی شده که موم مایع شده وسط غلتک ها میریزد. موم مایع به محض اینکه با هوای محیط مخلوط شد وبا غلتک های نسبتا خنک برخورد کرده.
سریعا جامد میشود ودستگاه آج موم آنها را ورق میکند. و چون غلتک ها شش ضلعی های به هم چسبیده هستند. (طرح موم زنبور عسل ) روی ورق ها نقش می بندد که اصطلاحا ورق موم یا برگه موم گفته می شود. ضخامت برگه موم ۱ میلی متر است. (کمی کلفت تر از ورق آ ۴ ) برگه موم ها که به اندازه استاندارد. بریده شده است آماده چسبیدن در وسط قاب است .

رگه موم زنبور عسل چیست

با ورود کندو های لانگستروت ( کندو های فعلی ) به کشور. فن آوری آن هم وارد کشور شده. به این صورت که کندو های فعلی متشکل شده از یک جعبه مستطیل شکل خالی. با ۱۰ قاب
برای ذخیره عسل است. که بایستی در وسط هر قاب عسل یک برگه موم زنبور عسل بچسبانیم. تا زنبور های عسل روی برکه موم موم بافی کنند و عسل ذخیره کنند . برگه موم های از قبل آماده شده را توسط موم دوز به وسط کادر دوخته میشود. و به داخل کندو زنبور عسل انتقال داده می شود. تا زنبور عسل در آن کادر موم بافی را شروع کند. تمام موم های قاب عسل را خود زنبور عسل می بافد. و به تجربه شخصی عرض میکنم. امکان تقلب در موم زنبور عسل و عسل با موم وجود ندارد. و نمی شود عسل با موم را تقلبی ساخت .

مصرف موم در صنعت

در دوران قدیم موم جهت مومیایی کردن مردگان مورد مصرف قرار می گرفت. موم در شمع سازی، در تهیه قالب برای ریخته گریهای فلزی و مدل سازی، مجسمه سازی، در صنایع آرایشی برای ساخت کرمها و پمادها، در صنایع داروئی بعنوان روکش برای قرصها یا حامل داروهای دیگر، در صنایع شیرینی پزی، در دندان سازی برای تهیه قالب دهان و دندان، در صنعت چاپ بعنوان محافظ، در تهیه کاغذهای کربنی و تولید مرکب برای چاپ، در صنعت برق برای عایق بندی الکتریکی مدارها با فرکانس بالا، تولید واکس برای جلا دادن اشیاء، مبلمانهای چوبی، ساخت مدادهای شمعی و بسیاری موارد دیگر، کاربرد دارد.

کاربرد دارویی

موم بعنوان پوششي براي داروها يا قرص‌ها بکار می رود زیرا موم بلع را تسهيل مي‌نمايد و حل تركيبات محصور را به تاخير مي‌اندازد تا اينكه به جهاز هاضمه برسند.
موم زنبور را نيز مي توان بعنوان مخلوطي با دارو تهيه كرد و بعد بعنوان يك مكانيسم زمان آزادسازي عمل مي‌كند كه دارو را در مدت زمان طولاني‌تري پخش مي‌كند.
به دليل بي اثر و غير فعال بودن موم زنبور عسل، براحتي با داروها مخلوط مي شود، بدون اين که هيچ واکنش ناخواسته اي بين مواد موثره و موم زنبور عسل رخ دهد.
امروزه براي حفاظت داروهاي حساس به هيدروليز و اکسيداسيون، آنهارا با لايه اي نازک از موم زنبور عسل مي پوشانند، موم عسل به عنوان لايه هيدروفوب پوششي در اطراف دارو ايجاد مي کند و سبب آهسته شدن انحلال و آزاد سازي دارو مي شود.

کاربرد غذایی

موم زنبور عسل در انواع فرآورده‌ها و فرآيندها از بسته‌بندي تا عمل آوري و نگهداري مورد استفاده بوده است. همچنين بعنوان عامل تفكيك در صنعت شيريني پزي و در فيلترهاي سيگار مورد استفاده قرار گرفته است. بسياري از اين كاربردها را مي‌توان با ساير مومهاي ارزانتر به انجام رساند.
كاربرد متداول، ساده و در مقياس كوچك براي موم، حفاظت ظروف در برابر اثرات اسيدهاي حاصله از آبميوه‌ها يا عسل است. استوانه‌هاي فلزي براي نگهداري و ارسال عسل بايد جهت جلوگيري از خوردگي آهن روكش گالوانيزه گردند. روكش ممكن است شامل رنگ مخصوص مواد غذايي گران، كيسه پلاستيكي ساخته شده از پوشش نازك پلاستيكي مخصوص مواد غذايي با لايه نازكي از موم باشد.

کاربرد در زنبورداری

در كشورهايي كه از كندوي چوبي استفاده مي‌شود، بيشتر موم زنبور توليدي داخل، بوسيله زنبورداران براي ساختن قاعده‌هاي مومي (صفحات نقش و نگاردار مومي كه به زنبورها بعنوان راهنما براي ساختن شان هايشان داده مي‌شود) مصرف مي‌شود. زنبورها قاعده ساخته شده از مومهاي مصنوعي، مانند موم پارافيني را قبول نخواهند كرد.

تهیه شمع

موم زنبور عسل به آرامی می سوزد و بوی طبیعی خیلی معطری دارد. این دو کیفیت باعث می شود شمع های حاصل از موم زنبور عسل، واقعاً بی نظیر و فوق العاده باشند. موم بعد از پيه كه ارزانتر است، ماده اوليه اصلي براي شمعها تا قبل از توسعه فرآورده‌هاي نفتي ارزانتر مانند موم پارافيني بود كه طي قرن گذشته معرفي گرديد. موم در تولید شمع های بدون دود و اشک کاربرد دارد.
چون موم نقطه ذوب بالاتري نسبت به اكثر مومهاي پارافيني (اكثر آنها بين ۴۸ و ۶۸ درجه سانتي‌گراد ذوب مي‌شوند) دارد، شمع‌هاي موم زنبور عسل در درجه حرارت محيطي بالاتر مستقيم و راست باقي مي‌مانند. اگر اندازه فتيله درست با قطر شمع متناسب گردد، كمتر احتمال دارند تا شمع‌هاي ساخته شده از مواد ديگر چكه كنند. مومهاي داراي نقطه ذوب بالاي ۸۸ درجه سانتيگراد طي سوختن خوب كار نمي‌كنند.
كليساي كاتوليك از شمعهايي در مراسمش استفاده مي‌كند كه حداقل از ۱/۵۱ % موم زنبور خالص ساخته شوند.

صنعت مواد آرایشی

بزرگترین استفاده تجاری موم زنبور عسل، در صنعت مواد آرایشی است. دستگاه گوارش انسان و سایر جاندران، قادر به تجزیه مولکولهای موم نیست، یعنی پس از تغذیه جذب نمی شود و به همان صورت که تغذیه شده است، از بدن دفع می گردد، اما می تواند به سرعت توسط پوست جذب شود.
کاربردهای واقعی موم در مواد آرایشی مربوط به خصوصیات و ویژگیهای ذیل است:
براحتی در امولسیونهای آب در روغن و روغن در آب شرکت می‌کند، یک نرم کننده آلی و مکمل مرطوب کننده‌ها است، فعالیت حفاظتی از نوع غیرجذبی برای پوست دارد، عمل پاک‌کننده‌ها را تقویت می‌کند، عمل حفاظتی مواد ضد آفتاب را افزایش می‌دهد، خاصیت ارتجاعی و لاستیکی آن بازده محصول را از طریق ایجاد لایه‌های نازک بهبود بخشیده و امکان عملکرد بیشتری را روی سطوح پوست و لب مهیا می‌نماید، واکنشهای آلرژیک را تحریک نمی‌نماید.
بنابر دلایل بالا موم زنبور عسل به میزان قابل توجهی در مواد آرایشی مختلف که در ذیل آورده شده است استفاده می‌شود:
کرمهای پاک کننده، لوسیونها و کرمهای ضد سرما، کرمهای نرم کننده، ازاله کننده های مو، رژ لب‌ها، کرمهای ناخن، فرآورده‌های محافظت کننده دربرابر آفتاب، مواد آرایشی صورت و چشم. حتی در مواد آرایشی کف کننده همچون پاک‌کننده‌های پوست و بدن، موم زنبور عسل سازگاری پوست را بهبود می‌بخشد و خواص زیان بار سورفاکتانت‌ها را کاهش می دهد در حالیکه در شامپوها و حالت‌دهنده‌های مو وضعیت را بهبود می‌بخشد.

ريخته گريهای فلزی و مدل‌ سازی

بعلت شكل‌پذيري زياد، موم به سهولت شكل مي‌گيرد و تراشيده مي‌شود. همچنانكه از مجسمه‌هاي مومي يافت شده در مقابر مصر باستان پيداست، موم شكل خود را حتي در مدت زمانهاي خيلي طولاني كاملاً حفظ مي‌كند.
نقطه ذوب نسبتاً پايين آن برداشت آسان و كامل را از قالبهاي ريخته‌گري ميسر مي‌سازد. فضاي خالي بجا مانده در اين قالب‌ها را مي توان با فلز مذاب پر كرد.
تقريباً در روزگاران باستان چه در آسيا و كشورهاي آمريكايي يا اروپا، صنعتگران روش (موم گمشده) را در مجسمه‌سازيهاي كوچك، تنديس‌هاي فلزي توپر، جواهرسازي، مجسمه‌سازي توخالي بزرگ و جديداً در رنگها بكار مي‌برند.
تا امروز، تركيبات مختلف موم زنبور و مومهاي ديگر جهت ساختن اشكال و ظواهر خاص براي جواهرسازي و اشكال هنري مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

صنعت چاپ

در آثار هنر قديمي كنده كاري يا حكاكي، از موم زنبور بعنوان پوشش سطح محافظ استفاده مي‌شد. كاربرد اسيدنيتريك غليظ يا مخلوطي (۱:۸ با نسبت حجمي) از اسيد هيدروكلريدريك و نيتريك بمدت چند دقيقه فلز بي حفاظ را كنده‌كاري مي‌كند و قسمت حكاكي آماده براي چاپ نگاتيو باقي مي‌گذارد. امروزه بجاي آن، آسفالت مايع بكار برده مي‌شود. يك الگوي آمريكايي موم را بعنوان قسمتي از پوشش محافظ مايع براي صفحات ليتوگرافي و نيز براي اتومبيلها بكار مي‌برد.

ساير موارد استفاده از موم

توليدات ديگري كه در آنها موم زنبور يك مكمل بوده، شامل موم پيوندزني، مداد رنگي، واكس كف اطاق و مبلمان، جلاي همه منظوره، و موم واكسهاي مانع خوردگي، محافظ ماشين و نخ خياطي (بويژه براي كشتي و كفاشي) مي باشند.

 

چرا موم مصنوعی تولید می شود؟

شاید بهتر باشد این سوال را طور دیگری مطرح کنیم. اینکه چرا زنبورداران علاقه مند هستند به جای اینکه خود زنبور موم تولید کرده و به خانه سازی در کندو مشغول شود، موم های آماده مصنوعی را درون کندوها قرار دهند؟ در واقع زنبورداران با این کار، باعث پایین آمدن کیفیت محصولات خود می شوند، پس چرا این کار را انجام می دهند؟
پاسخ سوال بسیار ساده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید زنبوران عسل اگر بخواهند 1 گرم موم تولید کنند، باید حداقل 6 گرم عسل و مقداری گرده گل مصرف نمایند. در واقع تولید یک کیلو موم تولد زنبور عسل، بین 5 تا 7 کیلو از ذخایر عسل طبیعی را محو می کند. زنبورداری که می خواهد عسل طبیعی به فروش برساند، ترجیح می دهد عسل بیشتری داشته باشد تا موم بیشتر!
به همین علت زنبورداران علاقه دارند تا از موم آماده استفاده کنند. استفاده از موم مصنوعی، سرعت تولید عسل را نیز اافزایش می دهد. چراکه خانه های ذخیره سازی کندو برای زنبوران آماده است و زنبوران کارگر تنها برای پر کردن خانه های شش ضلعی، تلاش می کنند. در واقع با قرار دادن موم مصنوعی داخل کندو، بار بزرگی از روی دوش زنبوران کارگر برداشته شده و بیشتر به تولید عسل طبیعی و جمع آوری گرده گل می پردازند.
در ابتدای کار، استفاده از موم مصنوعی آنقدرها هم کار بدی نیست؛ البته به این شرط که زنبوردار هوس نکند موم مصنوعی را به همراه عسل طبیعی راهی بازار کند. متاسفانه این موضوع بسیار رایج شده و باعث بروز مشکلات زیادی برای مصرف کنندگان شده است. در واقع زنبورداری که از موم مصنوعی استفاده می کند، موظف است با دستگاه های مخصوص، عسل ذخیره شده در کندو را از موم جدا کرده و عسل طبیعی را به تنهایی روانه بازار کند

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید موم زنبور عسل

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک موم زنبور عسل 1514512402

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید موم زنبور عسل

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی زنبور عسل 15219010 میباشد.

طرز ساختن موم بوسیله زنبور

موم ماده ای است جامد و بی شکل با بوی مطبوع، بدون طعم و به رنگ زرد که حاصل ترشحات غدد موم ساز زنبور عسل است که در زیر شکم آن قرار دارند. موم در ابتدا بصورت مایع بوده و پس از مجاورت با هوا سخت شده و به صورت پولک در می آید. زنبورها موم را برای سلول سازی داخل کندو بکار می برند.
موم توسط غدد موم ساز در حلقه هاي شكمي از روز يازدهم تا زماني كه زنبورعسل شروع به جمع آوري شهد گل مي كند به صورت پولك ترشح شده و زنبور با گيره هاي پاهاي عقبي خود آنرا جدا كرده با آرواره هايش آنرا مالش داده و نرم ميكند سپس با مهارت خاص در تاريكي كندو آنرا به شكل شش ضلعي منظم كنارهم مي چينند. شكل شش ضلعي منظم امكان مي دهد كه تا حداكثر تعداد سلولها را، با حداكثر صرفه جويي در مصرف موم، بسازند.
زنبورهاي كارگر هشت غده موم ساز دارند كه در قسمت دروني حلقه هاي شكمي در بخش۴ تا ۷ شكمي جا گرفته اند. اندازه هاي اين غده هاي موم به سن زنبورهای كارگر بستگي دارد. این غدد، در سن تقريبا ۱۲ روزگي زنبور، در بزرگترين اندازه خود هستند كه از روز ۱۸ به بعد، حالت نزولي طي مي كند. در طي اين دوره، زنبور عسل پولك هاي مومي ساخته شده توسط غدد موم ساز خود را، با استفاده از فك و آرواره های خود جويده و ترشحات بزاقي خود را، جهت نرم كردن موم، به آن اضافه مي كند. بدین صورت موم به خوبي خمير شده و به روي شان عسل در ساختمان زيري ذخيره مي شود و يا از آن جهت چسباندن سلول هاي عسل استفاده مي كنند.
زنبورهای جوان بعد از تغذیه نوزادهای جوان لاروها و شفیره‌ها با ژله سلطنتی، در ساخت كندو شركت می‌كنند. عسل مصرف شده و بعد از ۲۴ ساعت همراه با بسیاری از زنبورهای دیگر در وضعیت معلق آرام می‌گیرد، ۸ غده موم‌ ساز در زیر شكم زنبورهای جوان، تكه‌های صفحه ای كوچك موم ترشح می‌كنند. این بشقابكها توسط زنبور عسل تراشیده، جویده و با اضافه نمودن بزاق و انواع آنزیم ها، نرم و خمیری می شوند. زمانیکه این بشقابکها جویده شدند، به شان می‌چسبند و چند بار مجدداً جویده می‌شوند، بالاخره قسمتی از این شاهكار معماری، حجرات شش گوش، ساختمانی۲۰ گرمی، كه می‌تواند ۱۰۰۰ گرم عسل را نگه دارد را، بوجود می‌آورند.
از موم مثل بتن، برای دهانه خانه ‌(شان) عسل، استفاده می‌شود و وقتی كه با مقداری بره موم مخلوط گردد، نوزادها، لاروها و شفیره ها را از بیماریهای عفونی و تلف شدن حفاظت می کند. علاوه بر بره موم، موم نیز برای پر كردن شكاف‌ها و پوشاندن اشیاء خارجی در كندو بكار می‌رود. مومی كه توسط زنبوردار جمع‌ آوری می‌گردد، آن مومی است كه در ساخت (شان) بكار رفته است. زنبورها در كندوی قاب دار، موم را تقریباً از قسمت درپوش و سمت فوقانی حجرات عسل تولید می‌كند.
در زمانی که موم تولید می شود، زنبورها بايد ۱۲ تا ۱۸ روزه باشند (زنبورها بايد جوانتر باشند). بايد دماي محیط در اطراف زنبورهاي موم ساز، ۳۳ تا ۳۶ درجه سانتيگراد باشد. يك ذخيره غذاي رها شده (عسل روان غليظ) به ساخت (شان ها) كمك مي كند.
يك فصل پر محصول، ترشح موم را تحريك مي كند. در حاليكه در طي دوران سخت، به كلي اين ترشح متوقف مي شود. در هر صورت زنبورها مي توانند عسل و سلول هاي نوزادان خود را، حتي در صورت عدم وجود عسل روان قابل دسترس، بسازند، البته با موم موجود در شان ها.

روش تولید موم مصنوعی

موم مصنوعی از ترکیب پارافین و موم طبیعی تولید می شود. شرکت های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که با روش های مختلفی موم طبیعی زنبور عسل را از کندو استخراج کرده و با ترکیب آن به همراه پارافین و برخی مواد دیگر، موم مصنوعی تولید می کنند.
با توجه به تولید ساده موم مصنوعی، حتی بسیاری از زنبورداران این نوع موم را در زنبورستان تولید می کنند. البته موم های کارخانه ای کیفیت ساخت بهتری دارد. با این حال ممکن است زنبوردار برای صرفه جویی در هزینه های خود، موم را در زنبورستان تولید کند.
تشخیص موم مصنوعی از موم طبیعی کار چندان سختی نیست. راه های متفاوتی برای تشخیص موم طبیعی از مصنوعی وجود دارد. با این حال برای مصرف کننده، این امکان فراهم نیست که این آزمایش های ساده را قبل از خرید انجام دهد. به همین علت است که گفته می شود خرید عسل با موم یا موم طبیعی را از مراکز و تولیدکننده های معتبر انجام دهید.

سخن آخر

موم مصنوعی اگرچه درصدی موم طبیعی درون خود دارد؛ اما بخش عمده آن را پارافین تشکیل می دهد. در نتیجه بهتر است چنین ماده خطرناکی اصلا مصرف نشود؛ چراکه ممکن است مشکلات زیادی برای بدن انسان به همراه داشته باشد.

وضعیت واحد های فعال تولید موم زنبور عسل

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید موم زنبور عسل در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات مواد موم زنبور عسل

نمودار واردات و صادرات موم زنبور عسل در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید موم زنبور عسل

ظرفیت تولید سالیانه : 105 تن
نرخ برابری دلار : 23000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1000 مترمربع
زیربنای کل : 400 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 10 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 300 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 37 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.