طرح تولید مینارین

خامه قنادی یکی از انواع خامه قنادی نیمه آماده است که کیک بدون طعم شیرین و لطیف آن ها لطفی ندارد. دلیل محبوبیت بسیاری از انواع کیک و شیرینی ها به خصوص کیک های تولد استفاده از خامه قنادی آماده در آن هاست. فرق خامه قنادی با خامه صبحانه در مواد تشکیل دهنده ی خامه قنادی است. بیشترین ماده ی تشکیل دهنده ی خامه قنادی چربی شیر است که به روش سانتریفیوژ از شیر جدا شده است. لذا مواد تشکیل دهنده خامه قنادی در انواع مختلف آن یکی است و تنها تفاوت انواع خامه قنادی آماده در میزان چربی آن هاست. خامه مینارین قنادی یکی از پرفروش ترین انواع خامه ها است

انواع خامه

به طور کلی یا خامه مایع است یا جامد . همه ما میدانیم خامه مایع چیست و مصرف آن را در صبحانه هایمان تجربه کرده ایم. خامه مایع مخصوص آشپزی است و با خرید خامه مایع می توانید از آن در انواع غذا ها مانند سوپ سفید استفاده کنید. طرز تهیه خامه مایع برای کیک و شیرینی مناسب نیست و انسجام و بافت خامه قنادی را ندارد.خامه مایع همان شیرخامه است که از هر کدام به نسبت 50 درصد استفاده می شود. درصد چربی این خامه 10 درصد است و طرز تهیه آن به دو شیوه است:

– خامه برای نوشیدنی ها و کیک ها که از نصف پیمانه شیر و نصف پیمانه خامه سبک در آن استفاده می شود.

– خامه برای قهوه، کیک و شیرینی به میزان ¾ پیمانه شیر و ¼ پیمانه خامه سنگین.

پودر خامه چیست

مواد تشکیل دهنده پودر خامه همانند شیر است. در واقه پودر خامه خشک شده ی چربی شیری است که به روش سانتریفیوژ از آن جدا شده. اگر قصد درست کردن خامه در خانه را دارید بهترین روش استفاده از پودر خامه است. امروزه برندهای معروفی پودر خامه تولید می کنند. مانند پودر خامه رشد یا پودر خامه شانتی. می توانید آموزش فرم دهی با پودر خامه را در ایران کوک ببینید و به راحتی در منزل با پودر خامه خامه درست کنید. در صورتی که به خامه قنادی آماده ، خامه قنادی نیمه آماده و یا حتی خامه مایع دسترسی ندارید می توایند از پودر خامه استفاده کنید. برای طرز تهیه خامه قنادی با پودرخ امه کافی است پودر خامه و پودر قند را به مدت 4 دقیقه با همزن به هم بزنید تا فرم بگیرد. برای طرز تهیه خامه رنگی نیز می توانید کمی رنگ خوراکی و یا اسانس به خامه فرم گرفته اضافه کنید.

اسپری خامه قنادی

اسپری خامه ای نوع دیگری از انواع خامه قنادی است که بیشترین کاربرد آن برای تزیین روی کیک و شیرینی است. اسپری خامه فرم گرفته ای است که آن را به صورت فشرده در آورده اند و طوری آن را طراحی کرده اند که بتوان به راحتی از این خامه برای تزئین کیک و شیرینی استفاده کرد. اسپری خامه وانیلی و اسپری خامه شکلاتی از انواع اسپری خامه ای هستند و بهترین برند آن ها اسپری خامه آلمانی است.

خامه دوبل چیست

حتما نام خامه دوبل را شنیده اید اما نمی دانید خامه ی دوبل چیست. برای آن که بدانید خامه دوبل یعنی چه و خامه دوبل چیه باید گفت که این خامه بسیار شبیه خامه سنگین است. اما پی خامه دوبل یعنی چی ؟ علت نام گذاری آن به این اسم در طرز تهیه خامه دوبل و میزان چربی آن است که حدود 48% بوده و دو برابر میزان چربی خامه ی عادی است. اگر به دنبال خامه سفت برای روی کیک هستید ما خرید خامه دوبل را به شما پیشنهاد می کنیم. خامه سنگین در مقال خامه سبک که درصد چربی آن 20 است قرار دارد.

خامه قنادی مینارین با استفاده از چربی طبیعی شیر به عنوان محصولی با کیفیت شناخته شده است که می توان با استفاده از آن درون شیرینی ها به کیفیت و طعم لذیذ شیرینی ها افزود.خامه قنادی مینارین با توجه به قیمت مناسبی که دارد به صورت های مختلف در بازار موجود می باشد و از طریق های مختلف می توان به آن دسترسی داشت که یکی از این روش های خرید به صورت اینترنتی می باشد که به دلیل دسترسی سریع تر مشتری به خامه قنادی مینارین می باشد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید مینارین

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شرح محصول کد آیسیک
مینارین 1549412679
مینارین شیرین شده 1549512681
مینارین شیرین نشده 1549512680

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید مینارین

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

خامه چه طور تهيه مي ‌شود؟

براي تهيه خامه پيش از عمل هموژنيزاسيون، لايه چربي روي شير خام را که به سرشير معروف است، برمي ‌دارند. اين چربي، خامه نام مي ‌گيرد.

در صنعت، براي سرعت بخشيدن به تجمع چربي شير روي سطح آن، از دستگاه سانتريفيوژ استفاده مي‌ کنند.

خامه با توجه به محتواي چربي‌اش، انواع مختلفي دارد:

خامه کم چرب که 12 درصد چربي دارد. خامه زده شده و سفت شده که 30 درصد از آن را چربي تشکيل مي‌ دهد. خامه سنگين که 36 درصد چربي دارد. خامه‌هاي پر‌چرب که در اغلب فروشگاه‌ها به فروش مي ‌رسند نيز 40 درصد چربي دارند و در تهيه انواع غذا و دسرها از اين نوع استفاده مي‌ شود.

وضعیت واحد های فعال تولید مینارین

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید مینارین در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات مینارین

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

ویژگی های خامه قنادی

بافت نرم: استفاده از آن حتی برای افراد مبتدی نیز آسان است؛ به این صورت که همه می توانند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمایند.

آماده شدن آسان: برای آماده کردن آن نیازی به زمان زیادی نیست.

استفاده در تزیین غذا: با افزودن رنگ و استفاده از ابزارهای مختلف می توانید طبق سلیقه ی خودتان غذا را تزئین کنید.

خامه قنادی انواع مختلفی دارد. شیر خامه، خامه سبک، خامه سنگین، خامه ویپینگ، خامه ترش و خامه لخته شده نمونه‎هایی از خامه قنادی هستند که برای تهیه شیرینی‎های مختلف از آنها استفاده می‎شود.

سخن پایانی

خامه قنادی به عنوان یک محصول پر کاربرد و پر مصرف در نقاط مختلف جهان، داراي خواص فیزیکی حساس و ناپایداری می‎باشد. این مسئله باعث شده است که تحقیقات گسترده‎ای بر روي این محصول انجام شود. در سال هاي اخیر توجهات به سمت تولید خامه‎های کم چرب و بررسی کاربرد پروتئین هاي اصلاح شده و تاثیر متقابل آنها بر روي پایداری خامه قنادي، منعطف شده است.

در این راستا تاثیر انواع پروتئین هاي شیر و انواع اصلاح شده آن مورد بررسی قرار گرفته است که نتایج نشان دهنده نقش بهبود دهندگی، در باف خامه می باشد. همچنین تاثیر انواع هیدروکلوئید ها و صمغ هاي مختلف بر روي بافت خامه مورد بررسی قرار گرفته است. در کنار بررسی تاثیر مواد افزودنی مختلف، تاثیر شرایط تولید و فرآوري خامه نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت که، خامه قنادی زمینه تحقیقاتی فراوانی را دارد و می توان تاثیر انواع صمغ هاي بومی بر روي پایداری و خواص فیزیکی خامه، روش هاي مختلف فرآوري و فرآیند خامه، امکان استفاده از جایگزین هاي چربی و تولید خامه قنادي کم چرب و تولید محصولات فرا سودمند را مورد بررسی قرار داد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار تولید مینالین

ظرفیت تولید سالیانه : 1600 تن
نرخ برابری دلار : 20000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 3000 مترمربع
زیر بنا : 650 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 16 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 3.8 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 1.2 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد.

درخواست تهیه طرح توجیهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: