نخ

طرح تولید نخ از ضایعات نساجی

کلمه نخ یک اصطلاح عمومی است که انواع ساختمانهائی را که ذیلا توضیح داده می شود در بر میگیرد. نخ یک لا: به ساده ترین رشته مداوم از محصولات نساجی گفته می شود نخ دولا : عبارت از یک نخ چند لائی است که از تابیدن دو نخ یک لا در یک مرحله دولا تابی به یکدیگر به دست می آید. نخ چند لا : کلمه نخ ” چند لا ” یک تعریف کلی است و عبارت از یک نخ چند لائی است که از تابیدن بیش از دو نخ یک لا به یکدیگر در یک مرحله تابیدن بدست می آید . نخ سه لا : عبارت از یک نخ چند لا م ی باشد که از تابیدن سه نخ یک لا به یکدیگر در یک مرحله سه لا تابی بدست می آید .

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت ساخت نخ از ضایعات نساجی

طرح توجیهی تولید نخ از ضایعات نساجی: ۳۷۲۰۱۱۲۵

موارد مصرف و کاربرد نخ از ضایعات نساجی

نخ نمره ۲ که ضخیم ترین نخ پنبه ای می باشد برای تولید طناب پنبه ای، ادوات تنظیف و تی برای تمیز کردن کف ساختمانها و دیوارها و نیز مغزی مبل استفاده می شود.نخ نمره ۵ این نخ برای تولید برخی از پارچه های سنتی که به شیوه دستی تهیه می شوند کاربرد دارد . در بسیاری از مناطق روستایی استان یزد که بافندگی در آنها رواج دارد تهیه نوعی سفره مربع شکل در ابعاد ٩٠ در ۹۰ سانتیمتر از نخ پنبه ای رایج است.

اهمیت تولید نخ از ضایعات نساجی در کشور

اهمیت استفاده از ضایعات الیاف نساجی به خصوص الیاف طبیعی با توجه به محدود بودن منابع تولید آنها در جهان روز به روز بیشتر آشکار می گردد. بازیافت فرایندی است که طی آن مواد زاید جدا شده و به عنوان ماده خام برای تولید محصولات جدید به کار گرفته می شود، به بیان دیگر بازیافت عبارت است از بازگرداندن مواد قابل استفاده به چرخه تولید. بازیافت دارای مراحلی چون جداسازی مواد قابل بازیافت و پردازش مواد است، به طوریکه طی فرایند یا فرایندهایی مواد زاید دوباره قابل استفاده می شوند.

قیمت خط تولید نخ از ضایعات نساجی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید نخ از ضایعات نساجی، برابر با ۲۶۰۰۰ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت نخ از ضایعات نساجی

بودجه: بین ۴ تا ۸میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۱۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۵۰۰۰ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۱۵۰۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۴۰ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۴۵۲۴۸ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)