طرح تولید هویه (1)

طرح تولید هویه

هُویه وسیله‌ای است که برای ذوب لحیم و اتصال قطعات فلزی به یکدیگر به کار می‌رود. هویه‌ها را می‌توان به دو دستهٔ اصلی تقسیم کرد، هویه‌های غیربرقی (گازی، چکشی)، و برقی (الکتریکی). با توجه به جنس و اندازۀ نقطهٔ اتصال، باید هویه مناسب که بتواند حرارت (دما) لازم را تولید کند، انتخاب کرد.

انواع هویه

هویه قلمی
از هویه های قلمی برای توان های کم استفاده می شود و برای کارهای الکترونیکی استفاده می شود و برای کارهای الکترونیکی استفاده می شود. هویه های قلمی با توان 16 الی 40 وات استفاده می شود.

هویه تفنگی یا هفت تیری
توان هویه های تفنگی 100 وات می باشند و نسبت به هویه های قلمی تفاوت هایی دارند که نوک هویه های تفنگی بزرگ تر هستند. کار با هویه تفنگی به دلیل این که گرمای زیادی دارند راحت تر است.هویه هفت تیری که الهام گرفته از هفت تیر واقعی است نباید به صورت مداوم روشن باشد که یکی از عوامل سوختن می باشد. هویه های معمولی تشکیل شده است از نوک هویه و دسته عایق و با برق شهری 220 ولتی کار می کند و در توانهای مختلف از 15 وات تا چند صد وات موجود است.

هویه قابل حمل
هویه های قابل حمل گرمای مورد نیاز خود را با گاز مایع ذخیره شده در مخزن همراه خود تولید می کند که پس از اتمام گاز باید آن را همانند یک فندک گازی شارژ کنید.

هویه شارژی
این هویه از طریق شارژ مخصوص خود شارژ می گردد.

طرح تولید هویه (2)

هویه باتری خور
این هویه ها با تعدادی باتری 1.5 ولت کتابی کار می کند.

هویه چکشی
هویه های چکشی از سه قسمت اصلی تشکیل می شود که در زیر به آنها اشاره میکنیم.و با چراغ های کوره ایی گرم می شوند و هویه های صنعتی معروف هستند.
-دسته چوبی
-دسته فلزی
-سرچکشی

هویه هوای گرم
هویه هوای گرم که نام دیگر آن هیتر می باشد از پر کاربرد ترین ابزارات لحیم کاری می باشد که به دو صورت زیر می باشد:
-هیتر هویه هوای گرم دیجیتال
-هیتر هویه هوای گرم آنالوگ
هویه هیتر هوای گرم با هوا و فشار هوا کار میکند که مونتاژ کارها برای برداشتن آی سی و مقاومت و خازن از هیتر هویه هوای گرم استفاده می کنیم. در بعضی از هیتر ها یک کمپرسور در ساختمان داخلی هیترها قرار می گیرد و به وسیله یک شلنگ که بر روی دستگاه هیتر هویه هوای گرم قرار دارد عمل می کند. هیتر هوای گرم دو ولوم درجه دارندکه یکی حرارت را تنظیم می کند و دیگری شدت میزان باد خروجی را.

كاربرد هویه

این محصول به طور كلی جهت لحیم كاری و اتصال فلزات مختلف به یكدیگر مورد استفاده قرار می گیرد كه از آن جمله می توان به استفاده در تولید بسیاری از وسایل برقی، مدارها و بردهای الكترونیكی اشاره نمود كه در این بردها تمامی اتصالات مقاومتها، خازنها و سایر اجزای برد به صفحه اصلی از طریق لحیم كاری صورت می گیرد. در واقع این محصول در صنایع مختلف برقی، الكترونیكی و تعمیرگاههای وسایل برقی مورد استفاده قرار می گیرد.

کشورهای تولید کننده هویه

كشورهای تولید كننده این محصول تعدادی از كشورهای صنعتی می باشند كه عبارتند از آمریكا، چین، ژاپن، آلمان و سوئد و عمده مصرف كنندگان هویه برقی نیز به دلیل توسعه صنعت الكترونیك در كشورهای صنعتی كشورهای آمریكا، آلمان، چین، ژاپن، روسیه و هند می باشند. كشورهای سوئد، ژاپن، چین و تایوان از كشورهایی میرباشند كه بخش عمده این كالا را به كشورمان صادر می كنند.

طرح تولید هویه (3)

فرآیند تولید هویه

١‐ قطعات بدنه راست، بدنه چپ و مهره پلاستیكی از طریق پلی پروپیلن توسط دستگاه تزریق پلاستیك ١٠٠ گرمی ساخته می شوند. این قطعات پس از خروج از قالب بازرسی شده و پلیسه گیری می گردند.
٢‐ جهت ساخت ورقه پوششی و دنباله بوش، ورق فولادی به ضخامت ٠.٠٥ میلیمتر توسط گیوتین برش زده می شود.
٣‐ تسمه تولید شده در مرحله برش در این مرحله توسط پرس ضربه ای ١٠٠ تن پرسكاری می شود.
٤‐ قطعات حاصله از پرسكاری توسط ماشین رول، رول پیچی می گردند.
٥‐ مفتول مسی و مفتول فولادی جهت ساخت به ترتیب نوك هویه بوش تراشكاری شده و سپس مورد كنترل ابعادی قرار می گیرند.
٦‐ مجموعه بوش و دنباله بوش توسط دریل ستونی سوراخكاری و قلاویزكاری می شود.

طرح تولید هویه (5)

٧‐ میله نوك، مجموعه بوش و دنباله بوش مورد آبكاری برقی قرار می گیرند.
٨‐ در مونتاژ قطعات هویه از روشهای پرسكاری، پیچ و مهره، لحیم كاری و جاگذاری استفاده می گردد.
٩‐ هویه بین یك مقوا و روكش پلاستیكی شفاف قرار گرفته و هر ١٥٠ هویه در یك كارتن بسته بندی می شوند.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید هویه

1. هویه لحیم کاری غیرالکتریکی : 2922512396
2. هویه لحیم کاری الکتریکی : 2922512397

قیمت جهانی هویه

قیمت جهانی این محصول با توجه به كشور و كارخانه سازنده آن دارای نوسان زیادی می باشد. قیمت نوع ژاپنی این محصول بین 13 تا 17 دلار متغیر می باشد. نوع چینی و تایوانی آن نیز بین 8 تا 12 دلار و انواع سوئدی و آلمانی آن دارای قیمتی بین 10 تا 14 دلار می باشد. با توجه به توضیحات فوق الذکر قیمت جهانی این محصول با توجه به كارخانه و شركت سازنده آن دارای نوسان زیادی بوده و از 8 تا 20 دلار متغیر می باشد.

جدول موازنه صادرات و واردات هویه

طرح تولید هویه (7)

وضعیت واردات و صادرات هویه

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات هویه در کشور به تفکیک سال آمده است .

طرح تولید هویه (6)

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید هویه

ظرفیت تولید سالیانه : 10 تن
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 2000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 885 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 20 میلیارد تومان
میزان فروش : – میلیون تومان
نرخ بازده داخلی :- درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.