طرح تولید ورق آندولین

آندولین از الیاف سلولز ساخته شده است که با قیر طبیعی ترکیب گردیده است. این ترکیب که به صورت تخته ای ساخته شده است، دارای ضخامت حدود ۳ میلی متر است. صفحه اندولین که در ابعاد ۲ متر در ۰.۹۵ متر می باشد دارای وزن بسیار سبکی در حدود ۶ کیلوگرم است. سبکی آندولین باعث می گردد که جابجایی آن برای پوشش سقف شیبدار آسان باشد و همچنین وزن کم این پوشش سقف به سقف شیبدار فشاری وارد نمی کند که همین امر یکی از مزایای اندولین می باشد.
پوشش سقف آندولین برای اولین بار حدود ۶۰ سال پیش توسعه پیدا کرد و قدمت چندین ساله آن باعث شده است که به خوبی این پوشش سقفی مورد آزمون و بررسی قرار گیرد. از این رو معمولا پوشش اندولین دارای گارانتی بسیار خوبی می باشد.

کاربرد ورق آندولین

احداث یک ساختمان کارآمد به انتخاب صحیح مصالح و مواد آن وابسته است . مهندس معمار در هنگام انتخاب آنها باید کلیۀ ویژگی های مواد را بر طبق دسته بندی فوق در ذهن مرور نماید. خواص کاربردی و خصوصیات معمارانه نتیجۀ مطالعات آزمایشگاهی بر روی مصالح نمی باشد، بلکه اولا ًحاصل تجربیات کارگاهی و دوماً محصول خلاقیت مهندس معمار می باشد. مسایل اقتصادی نیز در بسیاری از موارد ، عامل کنترل کننده در فرآیند انتخاب می باشد.
ورق های آندولین بیشتر برای پوشش سقف و دیوار سوله های صنعتی ، سالن های ورزشی ،اسبطل ها،گاوداری و مرغداری ها ،انبارها ، و هچنین انواع ساختمان های ویلایی توسط معماران انتخاب و مورد استفاده قرار میگیرد.

مزایا ورق آندولین

۱- وزن بسیار سبک (هر متر مربع کمتر از چهار کیلوگرم) تسهیل در امر نصب، صرفه جویی قابل ملاحظه در سازه ها و رفع خطر زدایی از زلزله را امکان پذیر ساخته است،
۲- عایق کامل در تماس آب و رطوبت
۳- عایق بسیار مناسب حرارتی و صوتی
۴- تحمل بسیار بالا در سرما و گرمای محیط(۳۵- درجه تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد)
۵- عدم تأثیر پذیری آثار بیولوژیکی مانند کپک و قارچ
۶- عدم تأثیر پذیری در مقابل مواد شیمیایی، انواع نمک ها و اسیدها
۷- عدم استفاده از مواد خطرناک مانند آزبست
۸- برخورداری از رنگ یافتگی در نسج این پوشش (بارنگ بندیهای جالب و مقاوم در مقابل اشعه ماورای بنفش)

صرفه اقتصادی  ورق آندولین

آندولین در مقایسه با سقف سفال و تایلهای سیمانی روف تایل که وزنی حداقل حدود ۳۰-۴۰ کیلوگرم در هرمترمربع دارند با وزنی حدود ۴ کیلوگرم با احتساب همپوشانی ورق ها وزن بسیار کمی را به سازه تحمیل میکنند از همین رو هنگام طراحی اولیه میتوان در انتخاب پروفیل ها حداقل ابعاد وضخامت را درنظر گرفت که نهایتاٌ باعث کاهش هزینه زیرسازی شده وقیمت کل سقف شیبدار با زیرسازی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید ورق آندولین

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات ،کد آیسیک اختصاصی مرتبط با صنعت تولید آندولین یافت نشد لذا وضعیت واحد های فعال تولید ورق آندولین نامشخص میباشد.

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید ورق آندولین

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی ،کدتعرفه گمرکی اختصاصی مرتبط با صنعت تولید ورق آندولین یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

فرآیند تولید ورق آندولین

مواد اولیه از جنس سلولز با آب مخلوط شده سپس این مخلوط با رزین ترکیب می شود، این ترکیب با فشار زیاد وارد دستگاه اصلی تولید می شود. در این مرحله این خمیر سلولز تحت فشار و دمای بالا تبدیل به ورق های ۹۵*۲۰۰ سانتی متری می شود. این ورق ها در خط تولید مسیری طولانی را طی می کنند تا خشک شده و فرم بگیرند. پس از آن ورق ها وارد وان رنگ طبیعی می شوند و همچنین این وان دارای مواد ضد ماوراء بنفش هم هست. در این مرحله ورق ها تقریبا صورتی رنگ هستند. بعد از آن ورق ها را داخل بیتومن (نوعی قیر طبیعی) قرار می دهند و محصول نهایی تولید می شود.در شرایط تولیدی عادی ورقهای سقف آندولین تمامی ورق ها کندسوز تولید میشوند و به شعله ورشدن آتش کمک نمیکنند درصورت نیاز امکان تولید آندولین ضد آتش با مقاومت بالا دربرابر حریق بنا به سفارش قابل تولید میباشد.

مراحل اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری واحد تولید ورق آندولین

برای مشاهده مراحل اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری واحد تولید ورق آندولین اینجا کلیک کنید

وضعیت واحد های فعال تولید ورق آندولین

باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات ،کد آیسیک اختصاصی مرتبط با صنعت تولید ورق آندولین یافت نشد لذا وضعیت واحد های فعال تولید آندولین نامشخص میباشد.

وضعیت واردات و صادرات ورق آندولین

باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی ،کدتعرفه گمرکی اختصاصی مرتبط با صنعت تولید ورق آندولین یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید ورق آندولین

ظرفیت تولید سالیانه : ۱.۵ میلیون مترمربع
نرخ برابری دلار : ۲۵۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۷۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۳۰۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۴۷ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۲۹ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱۹ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۹ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)