طرح تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

تولید پانسمان های آلژینات زیست تخریب پذیر ساخته شده از جلبک دریایی حداقل به پنجاه سال قبل برمی گردد و نوع تجاری آلژینات از سال 1983 در دسترس است. از این نوع پانسمان غالباً در زخم هایی با میزان ترشح زیاد استفاده می شود.
پانسمان های آلژینات برای پوشاندن یا پر کردن انواع زخم از جمله زخم های عفونی استفاده می شوند.
آنها از الیاف کلسیم و سدیم گرفته شده از جلبک دریایی ساخته شده اند. این پانسمان می تواند مقادیر متوسط تا زیاد ترشحات زخم یا اگزودا را جذب کند و همچنین می تواند خونریزی جزئی را کنترل کند.
پانسمان زخم آلژینات در حفظ رطوبت مناسب زخم کمک شایانی می کند و تشکیل بافت گرانوله را تقویت می کند. توانایی آنها در شکل دادن به خود زخم ، جذب مناسب اگزودا را تضمین می کند. یک پانسمان می تواند تا 20 برابر وزن خود مایعات را جذب کند.
پانسمان های آلژینات معمولاً به عنوان یک پانسمان اولیه به کار می روند. از آنجا که آنها غیر چسبنده هستند ، برای نگه داشتن آنها در محل زخم به یک پانسمان ثانویه نیاز دارند. نحوه تعامل پانسمان آلژینات با یون های سدیم و کلسیم اگزودا (ترشحات) زخم بر اساس خصوصیات ذاتی آن پانسمان مشخص می شود. همچنین این موضوع جاذب و یا غیر جاذب بودن پانسمان را تعیین می کند.
در پانسمان های آلژینات کلسیم ، یون های کلسیم پانسمان با یون های سدیم زخم واکنش میدهند. الیاف پانسمان آلژینات کلسیم محلول در آب به آلژینات سدیم محلول در آب تبدیل می شوند. در نتیجه ، ژلی تشکیل می شود که باکتری هایی را که با استفاده از اگزودا زخم به داخل پانسمان منتقل می شوند را جذب و غیرفعال می کند. ژلی که تشکیل شده است می تواند هنگام پاک کردن پانسمان برداشته شود یا با سرم استریل شسته شود.

انواع پانسمان های آلژینات

انواع مختلفی از پانسمان های آلژینات بر اساس شکل و جنس پانسمان وجود دارد.

پانسمان های آلژینات بر اساس شکل :

پانسمان زخم آلژینات به صورت ورقه و نواری است.

پانسمان ورقه ای :

پانسمان های ورقه ای برای استفاده بر روی زخم های باز ، زخم های عمیق ، حفره ها و سینوس ها بسیار آسان است.

پانسمان آلژینات پانسمان نواری :

از پانسمان نواری آلژینات کلسیم برای پوشش زخم های باریک استفاده می شود. این پانسمان ها نباید روی زخم های خشک یا با رطوبت و ترشحات کم استفاده شود زیرا باعث خشک شدن زخم می شوند و برداشتن پانسمان را مشکل می کند.

پانسمان آلژینات بر اساس جنس :

بر اساس جنس و ماده موثره پانسمان ، دو نوع پانسمان یعنی آلژینات ساده و آلژینات نقره و آلژینات عسل وجود دارد.

پانسمان Carboxymethylcellulose CMC:

این پانسمان حاوی CMC بسیار جاذب بوده و از منابع طبیعی سلولز ساخته می شود. آنها بر روی زخم های دارای ترشح، نوعی ژل شفاف و مرطوب را تشکیل می دهند و از ورود مجدد ترشحات به داخل زخم جلوگیری می کنند. آنها همچنین سلول های التهابی ، به ویژه نوتروفیل ها را جدا می کنند تا به روند بهبودی زخم کمک کنند.
پانسمان های آلژینات یک محیط درمانی مرطوب را فراهم می کنند و از دبریدمان اتولیتیک پشتیبانی می کنند. استحکام فیبر آنها باعث می شود آنها برای پوشش و پر کردن حفره های سینوس بسیار مناسب باشند.
پانسمان های نقره و عسل: برخی از پانسمان های آلژینات دارای مواد ضد میکروبی مانند نقره و عسل هستند که برای استفاده روی زخم های آلوده و به شدت مرطوب و دارای ترشح زیاد ، بسیار مناسب هستند.

ویژگی های پانسمان زخم آلژینات

– قدرت جذب متوسط تا زیاد
-چسبندگی کم اجازه می دهد تا بدون ایجاد ترومای ثانویه، از روی زخم برداشته شود
-هموستاتیک
انطباق زیاد با بستر زخم به دلیل وجود مدل های ورقه ای و نواری
کاهش نیاز به تعویض پانسمان
مناسب برای استفاده در زخم های آلوده و عفونی
از ساختارهای زیرین و بافت های در معرض خشک شدن در طی مراحل بهبود زخم محافظت می کند.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصول کد آیسیک
پانسمان ترمیم کننده زخم 2423415432
پانسمان عسل 2423514602
انواع پانسمان گیاهی 2423414601
کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی برای پانسمان های آلژنیک کلسیم یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

ترکیب پانسمان آلژینات

استفاده اولیه از پانسمان آلژینات شامل الیاف آلژینات کلسیم است که به یک شکل یک پشم گشاد (پشم شیشه) تشکیل می شود. اخیراً ، این ساختار با درهم کشیدن الیاف بهبود یافته است به طوری که هنگام خیس شدن با خون یا اگزودا، پانسمان قوی تر می شود.
پانسمان های آلژینات می توانند ۱۵-۲۰ برابر وزن خود را در اگزودات جذب کنند و در طیف وسیعی از محصولات از جمله ورقه های صاف ، طناب و روبان تولید می شوند.از پانسمان های طناب و روبان برای بسته بندی زخم های حفره استفاده می شود ، در حالی که از ورق های صاف روی زخم های سطح استفاده می شود.بعضی از محصولات چسبنده هستند اما اغلب از پانسمان ثانویه مناسب برای نگه داشتن آلژینات در محل استفاده می شود و حاوی اگزودات اضافی است.

وضعیت واحد های فعال تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحد های فعال تولید پانسمان ترمیم کننده زخم،پانسمان عسل و انواع پانسمان گیاهی در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات پانسمان های آلژنیک کلسیم

باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی برای پانسمان های آلژنیک کلسیم یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

اخذ جواز تاسيس و پروانه بهره برداری و احداث واحد تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

برای مشاهده مراحل اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری و احداث واحد تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم اینجا کلیک کنید

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم

ظرفیت تولید سالیانه : 153 هزار عدد
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 2500 مترمربع
زیربنای کل : 850 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 18 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 7.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 4.8 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 41 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: