طرح تولید پودر و پوست میگو

پودر میگو و پوست میگو استفاده بسیار زیادی در تغذیه انسان و دام ها دارد و دارای مواد مغذی بسیار زیادی است. از پودر میگو برای طعم دادن غذاها استفاده می شود و از پودر پوسته میگو می توان برای تغذیه و تقویت منابع غذایی حیوانات و گیاهان استفاده کرد. تقاضا برای طعم دهنده ها در سالهای گذشته به دلیل کاربردهای گسترده آنها در صنایع فرآوری مواد غذایی و همچنین پخت و پز در بین مصرف کنندگان افزایش یافته است. پودر میگو یکی از این طعم دهنده ها است که طعم و بافت محصولات غذایی مختلف را بهتر می کند. پودر میگو به طور کلی با آسیاب کردن میگوهای خرد شده با کمی نمک و شکر تهیه می شود. پودر میگو در تهیه میان وعده های اکسترود شده، غذای کودک، غلات صبحانه، برنج، سوپ، ماکارونی و غیره استفاده می شود. خوردن غذاهای دریایی مانند میگو می تواند بخشی از رژیم غذایی سالم باشد ، به ویژه وقتی جایگزین منابع پروتئینی شود که دارای چربی اشباع بیشتری هستند. میگو یک منبع پروتئین بدون چربی است که می تواند به شما در حفظ وزن سالم کمک کند و همچنین مواد مغذی محافظ مغز مانند سلنیوم ، ویتامین B12 و کولین را تأمین می کند. همه منابع پروتئینی یکسان نیستند اما میگو یک منبع پروتئین همه کاره است و می توان آن را به راحتی با غذاهای سالم مانند سالاد مخلوط کرد. بدن ما برای ساخت و نگهداری استخوان ها، ماهیچه ها و پوست به پروتئین موجود در غذا نیاز دارد. محصولات حیوانی مانند میگو پروتئین های کاملی را ارائه می دهند، به این معنی که آنها تمام اسیدهای آمینه ای را که بدن قادر به تولید آن نیست، تامین می کنند.(طرح تولید پودر و پوست میگو)
استفاده از طعم غذاهای دریایی مانند پودر میگو در محصولات غذایی بر پایه غلات ، با گذشت سال ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا طعم های مختلط را به مواد غذایی می بخشد. محصولات طعم دار شده با پودر میگو نه تنها خوشمزه و وسوسه کننده هستند، بلکه بسیار مغذی نیز هستند ، زیرا پودر میگو حاوی غلظت کافی پروتئین می باشد.
این پودر همچنین دارای مقدار بسیار زیادی مواد معدنی و کلسیم می باشد که تقاضا برای آن را در سراسر جهان افزایش می دهد. در سطح جهان و خصوصا مناطق اروپایی از این پودر به دلیل ترجیح بیشتر مصرف کنندگان برای تنقلات اکسترود شده سالم بیشتر استفاده می شود. در آمریکای شمالی از آن در صنایع فرآوری آبزیان به عنوان عامل اتصال دهنده غنی از مواد مغذی بسیار استفاده می شود. در آسیا و اقیانوسیه نیز افزایش تقاضا برای ترکیبات چاشنی ارگانیک به رشد بازار پودر میگو کمک کرده است. با توجه به این عوامل، انتظار می رود که رشد بازار جهانی این ترکیب در دوره پیش بینی شده مثبت باقی بماند.

کاربرد پودر میگو در صنعت غذایی

تقاضای زیادی برای پودر و عصاره پودر میگو فرآوری شده در سالهای اخیر به دلیل تغییر ترجیح مصرف کننده برای مواد غذایی بدون مواد شیمیایی بوجود آمده است. به دلیل وجود غلظت بالای پروتئین و مواد معدنی از آن به عنوان یک ماده پروتئینی در اقلام مختلف غذایی فرآوری شده استفاده می شود. از آنجا که پودر میگو شفاف است از آن به عنوان ژلاتین در محصولات غذایی طعم دار و بدون طعم نیز استفاده می شود. در کنار کاربردهای صنایع غذایی این ترکیب کاربردهای گسترده ای در صنایع آبزیان نیز پیدا کرده است. پودر میگو به عنوان عامل اتصال دهنده و منبع پروتئین در محصولات آبزیان مانند کنجاله میگو استفاده می شود. از آنجا که این ترکیب غنی از ریز مغذی های ضروری است، سلامت ماهیچه ها و رشد پوست در ماهیان، به ویژه گربه ماهی آفریقایی را تضمین می کند. همچنین دارای خواص مختلفی برای سلامتی است که شامل خواص ضد پیری برای پوست نیز می باشد به همین دلیل روز به روز استفاده بیشتری در محصولات زیبایی و آرایشی خواهد داشت. با توجه به کاربردهای گسترده پودر میگو، توسعه قابل توجهی در زیرساخت های زنجیره تامین ایجاد شده است. پیش بینی می شود که رشد بازار جهانی همچنان ادامه یابد.

بر اساس استفاده نهایی، بازار جهانی این ترکیب به صورت زیر تقسیم بندی شده است:

غذا
سس و سالاد
غلات صبحانه
میان وعده های اکسترود شده
مواد نگهدارنده
چاشنی
غذای بچه
غذای آبزیان
در حال حاضر پودر میگو به عنوان یک ماده مغذی تقاضای زیادی در بین مصرف کنندگان و توسعه دهندگان محصولات در سراسر جهان دارد. این ترکیب به طور گسترده ای در صنایع آبزی و لوازم آرایشی استفاده می شود که تقاضا را در بین مصرف کنندگان بالا برده است. با توجه به افزایش زنجیره های تأمین و توزیع مناسب در سراسر جهان، پیش بینی می شود که در آینده بازده بالاتری برای سرمایه گذاران در این بازار وجود داشته باشد.

پودر پوست میگو چیست ؟

پودر پوست میگو محصولات جانبی صنعت فرآوری میگو است. پوست میگو قبل از انجماد یا پس از پردازش از طریق خشک کردن جدا می شود. امروزه در بازار انواع مختلفی پودر میگو وجود دارد که بستگی به نوع مواد اولیه مورد استفاده دارد. ممکن است حاوی اجزای میگو یا سر یا پوسته خرچنگ باشد. پودر پوسته میگو را می توان از میگوی تازه نیز تهیه کرد و در این پودر، بخشی از پروتئین خام به شکل کیتین وجود خواهد داشت.
توجه داشته باشید که برای تغذیه دام ها، به ویژه خوک ها، نباید پودر پوسته میگو را به طور کامل با پودر ماهی جایگزین کرد، زیرا سطوح بالای کیتین بر هضم خوک تأثیر می گذارد. اما جایگزین کردن این پودر بیش از ۵۰ درصد با پودر ماهی باعث تحریک رشد این حیوانات می شود. همچنین پودر پوسته میگو می تواند جایگزین کنجاله ماهی، کنجاله سویا در رژیم های غذایی جوجه های گوشتی شود. میزان جایگزینی این پودر، برای پودر ماهی بین ۲۵ تا ۶۵ درصد و برای آرد سویا از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد متغیر می باشد. همچنین از پودر پوسته میگو به عنوان مکمل رنگدانه در جوجه ها نیز استفاده می شود. برای مرغ های تخمگذار، نرخ جایگزینی این پودر از ۵ تا ۲۵ درصد بر عملکرد دام و کیفیت تخم مرغ تأثیر نمی گذارد. برای آبزیان نیز پودر پوسته میگو به دلیل داشتن پروتئین خام بالا و قابلیت هضم بالا (۸۴.۲۹) بسیار مناسب می باشد و باعث رشد بهتر آبزیان می شود. تولید پوست میگو خالص دریایی و روش فرآوری تولید پوست میگو در سالهای اخیر با رشد قابل توجهی همراه بوده است. این ماده که سرشار از مواد مغذی است، کاربرد های متعددی را در اختیار شما قرار میدهد. از ماده ای ارزشمند به نام کیتوسان گرفته تا کاربرد در حوزه دارویی و غذای دام و طیور، از کاربرد های آن است.

ترکیبات پوست میگو چیست؟

پوست میگو بیشتر پروتئین و کیتین می باشد. شما می توانید این پوسته را به صورت پودر در آورید و مصرف کنید. این یک محصول بیولوژیکی خنثی است که خوردن آن بی خطر است. کیتین چیزی است که مسئول بافت ناخوشایند پوسته میگو می باشد. این پوسته دارای پروتئین کاملاً قابل هضمی می باشد و بدن شما می تواند از آن به طور کامل استفاده کند و این یکی از دلایل مغذی بودن پوسته میگو است.

کاربرد پوست میگو

در کارخانه های تولید پوست میگو دریایی، این محصول برای کاربرد های مختلفی تولید میشود. به عنوان نمونه، تولید پوست میگو در زمینه دارویی و بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. همچنین پوست میگو به عنوان محصولی مهم در حوزه غذای دام و طیور مورد استفاده قرار میگیرد. به طور کلی کاربرد های پوست میگو بسیار متنوع است و به همین دلیل تولید پوست میگو دریایی هم امری بسیار به صرفه است.
همچنین پوست میگو دارای ماده ای به نام کیتوسان است. این ماده در اثر فرآوری پوست میگو به دست می آید. ماده ای بسیار ارزشمند و کاربردی در حوزه صنعت است. البته فرآوری پوست میگو در جهت به دست آوردن این ماده ارزشمند نیازمند استفاده از ماشین آلات و دستگاه های تخصصی است. خوشبختانه دستگاه های امروزی امکان فرآوری پوست میگو و به دست آوردن این ماده ارزشمند را در اختیار انسان ها قرار داده است. این در عمل باعث شده است که امروزه نه تنها دیگر پوست میگو دور ریخته نمیشود. بلکه به عنوان محصولی ارزشمند به مصرف میرسد.

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پودر و پوست میگو

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

بهترین روش فرآوری پوست میگو

قبلا پوست میگو در کارخانه های فرآوری پوست میگو به عنوان محصولی زائد دور ریخته میشد. فارغ از اینکه این محصول میتواند چه کاربرد های ارزشمندی داشته باشد. بی تفاوت از کنار آنها عبور میکردند اما هم اکنون کاربرد های این محصول به لطف تکنولوژی شناخته شده است. پوست میگو دریایی هم به همین دلیل افزایش یافته است. مورد توجه مردم و استقبال آنها قرار گرفته است. فرآوری پوست میگو به دو روش انجام میگیرد. روش اول، پوست میگو به طور طبیعی است. میگو حیوانی است که به صورت طبیعی در چندین مرحله پوست اندازی میکند. در این تکنیک که بهترین روش فرآوری پوست میگو است. تنها کافی است که پوست میگو را جمع آوری کرد و قابل مصرف قرار داد. در مراکز پرورش دهنده میگو و آبزیان، پوست میگو به این شکل جمع آورده شده و به مراکز مصرف ارسال میشود.

تولید پوست خشک میگو

پوست میگو به عنوان یک ماده ی دفعی و زائد در مراکز پرورش میگو تولید می شود. در ابتدا این موضوع یکی از معضلات مراکز پرورش محسوب می شد ولی با گذر زمان و پیشرفت دانش و تکنولوژی و با تلاش متخصصان, پرورش دهندگان میگو توانستند این مشکل را مرتفع سازند. کیتوسان ماده ای بسیار ارزشمند است که از کیتین موجود در پوست خشک میگو بدست می آید و برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید, کیتوسان را تحت عنوان فراوان ترین ترکیب کربوهیدراتی, پس از سلولز, می شناسند. کیتوسان را می توان به عنوان یک عامل بهبود دهنده ی ساختار سایر مواد یا حتی سازنده ی مواد جدید و دارای خواص منحصر بفرد, معرفی کرد. این موضوع یکی از علل خرید فروش پوست میگو خشک ارزان قیمت می باشد. در فرایند تولید و بهره برداری از پوست میگو برای استخراج کیتین و کیتوسان, دو مرحله ی اصلی تعریف شده است. ابتدا باید پوسته ی بدن میگو را به کیتین تبدیل کرد و سپس از آن برای تهیه و استخراج کیتوسان استفاده کنیم.
در ابتدا پوست میگو را شسته و خرد می کنند و سپس توسط محلول های خاص و در دمای بخصوص, پروتئین پوسته را از بین می برند. مواد معدنی موجود در پوسته نیز جدا شده و شستشوی مجدد انجام می گیرد.
سپس در مرحله ی دوم از فرایند استخراج کیتین و کیتوسان. با استفاده از دستگاه اتوکلاو( در دمای ۱۲۰ درجه و محلول قلیایی ۴۰%) و پس از گذشت حدود ۶ ساعت. کیتین موجود در پوسته به کیتوسان تبدیل می شود. شرکت صیادان جوان جاسک, با داشتن دستگاه و تکنولوژی پیشرفته در تولید کیتین و کیتوسان, مطمئن ترین شرکت. ممکن جهت خرید پوست خشک میگو یا مشتقات آنها می باشد. البته کیتوسان را با درجه خلوص متفاوت مورد استفاده قرار می دهند. بنابراین شما می توانید از اپراتورهای پاسخگو در شرکت صیادان جوان جاسک, در رابطه با ویژگی مورد نظر, سوالات خود را پرسیده. و سپس برای خرید فروش پوست میگو خشک ارزان قیمت یا سایر مواد موجود اقدام کنید.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)