طرح تولید چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی بهترین وسیله برای اکثر گردشگران و علاقه مندان به کمپینگ می باشد که در سایز و رنگهای متفاوتی موجود می باشند. در کنار وسایل دیگر برای سفر، مکانی امن و مطمئن برای سرپناه و استراحت نیاز است. بیشتر در شهر های ساحلی به چشم می خورد و قابل استفاده در هر مکانی می باشد. با كمی دقت متوجه میشویم كه چادر مسافرتی امروزه به عنوان یكی از اصلی‌ترین لوازم سفر گوشه‌ای از صندوق اتومبیل قرار گرفته .

جنس چادر مسافرتی

یکی از مهم ترین ویژگی های چادر جنس آن است باید مرغوب و با کیفیت باشد. اکثر چادرها از جنس پلاستیکی ساخته شده اند. به جنس آن دقت کنید و موارد مصرف را در نظر بگیرید.

چادر سنگین یا سبک

وزن چادرها از مهمترین عواملی است که با توجه به نیازمان می تواند تاثیر مستقیم بر انتخابمان داشته باشد. وزن چادرهای مسافرتی اصولا رابطه مستقیمی دارد با جنس چادر ها و تعداد لایه های به کار رفته در آنها. چادرهای مسافرتی با توجه به کارکردشان می توانند از جنس پشت نقره ای، پلیستر، فلمنت و … باشند و ستون های آن نیز میتوانند فایبرگلاس و یا حتی فلزی باشد. اصولا چادرهای فنری برای اسکان موقت در یک حادثه طبیعی مناسب نیست و بالعکس چادرهای فلمنتی و برزنتی نیز قابلیت جابه جایی پشت کوله پشتیتان را نخواهند داشت .

انواع چادر مسافرتی

همه ما دنبال بهترین نمونه از چادر سفر هستیم که می خواهیم بخریم پس تمام جوانب را می سنجیم اندازه، فضا، جنس و .. را مورد بررسی قرار می دهیم تا بهترین نمونه را پیدا کنیم. چادرهای مسافرتی انواع مختلفی از نظر شکل ظاهری دارند که به اختصار به توضیح آن ها می پردازیم تا بتوانید محصول مد نظر خود را انتخاب کنید.

1- چادر مسافرتی چارچوب دار

بهترین مدل از چادرهای مسافرتی هستند که ارتفاع و فضای داخلی بالایی دارند به راحتی می توانید داخل آن بایستید جنسی محکم و مقاوم در برابر شرایط بد جوی دارد. مناسب برای مصرف خانوادگی است. همراه لوازم جانبی آن به آسانی نصب می شود.

2- چادر مسافرتی گرده ماهی (Ridge Tent)

این مدل چادرها مثلثی شکل هستند. سایز و اندازه بزرگی دارند که به وسیله 2 چوب عمودی نگه داشته می شوند. از سقف پهنی برخودار می باشند به وسیله طناب به زمین وصل می شوند تا در برابر باد محکم باقی بماند.

3- چادر مسافرتی گنبدی(Dome Tent)

یکی از مدل های پر فروش در چادرهای مسافرتی هستند. وزن سبک و حمل و نقل آسان دارند. سقف چادر مانند یک گنبد می باشد و جنس بدنه آن محکم، مقاوم و از جنس پلاستیک است. سایز و تنوع رنگ دارد و به آسانی نصب می شود.

4- چادر مسافرتی ژئودزیک (Geodesic Tent)

مانند مدل قبل سقف گنبدی شکل دارد فقط سقف آن توسط طناب به زمین محکم می شود تا استقامت زیادی را برای چادر بوجود بیاورد. این چادر انعطاف پذیر، سبک و قابل حمل و نقل آسان است که یکی از گزینه های مورد علاقه برای افرادی است که به دنبال این ویژگی ها میباشند.

5- چادر مسافرتی گردشی (Touring Tent)

این چادر مسافرتی به وسیله میله های موجود در آن نصب می شوند. ویژگی منحصر به فرد این محصول، داشتن سایبان است که در جلوی چادر می باشد. از جنس نایلون و پلی استر است.

6- چادر مسافرتی رو در رو(VIS-A-VIS Tent)

یکی از مدل های مورد علاقه کوهنوردان است. این چادر مسافرتی شامل 2 قسمت می باشد که تکه ای از آن مانند چادر گنبدی شکل است و قسمت دیگر، مانند مدل گرده ماهی است که به وسیله طناب به زمین وصل می شود. این مدل هم دارای سایه بان می باشد.

7- چادر مسافرتی تونلی یا حلقه ای (Hoop Tent)

این مدل نیز بیشتر مورد علاقه کوهنوردان می باشد. مانند یک تونل می ماند که از سقف به زمین بوسیله طناب وصل می شود. فضای داخلی آن بسیار زیاد است. سقف و بدنه ای مقاوم دارد.

8- چادر مسافرتی اتوماتیک (Automatic tent)

چادر های مسافرتی اتوماتیک در حقیقت نسل جدید چادر هایی هستند که براحتی قابل نصب و همینطور جمع آوری میباشند، در حقیقت فرم ساختار چادر مسافرتی ذکر همان چادر عصلیی بوده با این تفاوت که این چادر ها توسط یک سیستم بسیار ساده با سازه عصایی روی بدنه خود نصب شده اند و براحتی بعد از خارج کردن از کیف حمل خود میتوان آنها را راه اندازی نمود.

از انواع مختلف این چادرها میتوان به چادر مسافرتی کیت با نام مستعار kit یا همان چادر خاوران و چادر مسافرتی اتوماتیک فیت با نام مستعار fit یا همان چادر فخر ایران اشاره کرد، این چادر ها ساخت ایران میباشند و پایه های این چادر ها فلزی بوده که که از نظر استاندارد های جهانی ساخت چادر مورد تایید نمیباشند چرا که پایه های فلزی اولاً موجب سنگینی چادر شده و در ثانی باعث میشود ابعاد بسته بندی چادر بزرگ تر شود و حمل و نقل آن سخت تر باشد، ایراد دیگر که باید به آن اشاره کرد فشار پایه ها در حالت ایستا است که مخصوصا در حالت هایی که باد باشد دچار فشار بهمین پایه ها میشود.

تاریخچه چادر مسافرتی اتوماتیک کیت

چادر صنعت خاوران بیش از سی سال در زمینه تولید انواع چادر های نظامی و امدادی فعالیت دارد و بیشترین سهم تولید این چادر ها را داشته است، تولید اولین چادر امدادی اسکلتی مطابق با استاندارد های هلال احمر توسط این شرکت در سال 1379 تولید شده است و در حال حاضر در حوادث استفاده میشود، در سال 1389 این شرکت با تکیه بر تجربه و با هدف بهره گیری از دانش روز جهانی در جهت رشد کیفی محصول در صنعت چادر مسافرتی و محصولات وابسته اقدام به طراحی و ساخت محموعه کامل تولیدی چادر مسافرتی در این زمینه نموده است.

محصول جدید این شرکت با نام چادر مسافرتی اتوماتیک کیت اولین چادر اسکلت فلزی متصل بهم میباشد که با نصب راحت و بسیار سریع خود یکی از مشکلات اساسی مصرف کنندگان را برطرف کرده است، ضمن اینکه طراحی مهندسی و تولید صنعتی این چادر توانسته علاوه بر مزیت های کیفی قیمت چادر را نسبت به محصولات مشابه خارجی تا 50 درصد کاهش بدهد.

این چادر طی شماره ID7130 در اداره کل مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده و در حال حاضر با نام تجاری KIT عرضه میگردد، استفاده از روش های خاص ، علمی و مهندسی در تولید و ساخت این چادر مهمترین تفاوت را با روشه ای سنتی تولید چادر مسافرتی ایجاد کرده است و دارای مزیت های ذیل شده است.

مزیت چادر مسافرتی اتومات کیت (INSTANT KIT)

نصب و جمع آوری سریع چادر مسافرتی در یک دقیقه * نصب ساده و آسان چادر اتوماتیک فقط با یک بار مطالعه یا تماشای تصویری CD آموزشی * فضا و ارتفاع مناسب در داخل چادر سفری کیت * پارچه چادر مسافرتی کیت ضد آب (WATER PROOF) * استحکام مناسب چادر کیت با استفاده از فریم فلزی * وزن مناسب چادر مسافرتی با توجه به قطعات مصرفی و مقاوم * تولید پوشش سقف جداگانه که در صورت نیاز به خریداران چادر مسافرتی کیت عرضه میگردد * دارای ضمانت نامه یک ساله پایه های چادر مسافرتی اتوماتیک کیت و 5 سال خدمات پس از فروش چادر .

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید چادر مسافرتی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

شرح محصول کد آیسیک
چادر مسافرتی 1721412346
چادر مسافرتی پوشش داده شده 1721512347
چادر مسافرتی پوشش داده نشده 1721512348

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید چادر مسافرتی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

شرح محصول کد تعرفه گمرکی
چادر مسافرتی 63062200|63062900
چادر مسافرتی پوشش داده شده 63062900
چادر مسافرتی پوشش داده نشده 63062900

 

وضعیت واحد های فعال تولید چادر مسافرتی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال چادر مسافرتی در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات چادر مسافرتی

نمودار واردات و صادرات چادر مسافرتی در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

برترین برند های چادر مسافرتی

کمپانی های زیادی در گوشه و کنار دنیا هستند که انواع چادرهای مسافرتی با کاربردهای مختلفی را تولید می کنند. از با سابقه ترین و با کیفیت ترین برند های موجود در بازارهای جهانی می توان به Coleman ، Big Agnes ، Kelty اشاره کرد. شرکت آمریکایی Bestway هم از تولیدکنندگان با سابقه ای در همین زمینه می باشد.شرکت هایی هم در ایران هستند که چادر مسافرتی تولید می کنند، FIT از جمله آنهاست که چادرهای با کیفیتی عرضه کرده است. با این همه مارک، مدل و انواعی که از چادرهای مسافرتی وجود دارد بهترین انتخاب چیست؟ واقعیت این است که بهترین انتخابی وجود ندارد بلکه هر کسی با توجه به بودجه، نیاز و مورد مصرف چادر باید بهترین گزینه را برای خودش انتخاب کند.

برترین تولید کنندگان چادر در داخل کشور

از برترین تولید کنندگان چادر در داخل کشور می توان به نام FIT یا همان اف آی تی (فخر ایرانیان) اشاره داشت. این کمپانی در هر سه نوع چادر سفری، محصولات قابل توجه و با کیفیتی را ارائه داده است. تولیدکننده دیگری به نام KIT یا چادر صنعت خاوران نیز وجود دارد که محصولات خوبی را نیز به بازار عرضه داشته است. در بین تولیدکنندگان خارجی اما رقابت بسیار تنگاتنگ است. کمپانی های بسیار زیادی وجود دارند که محصولاتی استاندارد و با کیفیت ساخت بسیار بالا تهیه و تولید می کنند. از جمله این تولیدکنندگان می توان به پاویلو اشاره داشت. پاویلو یک کمپانی تولید تجهیزات کمپینگ و کوهنوردی است که تحت لیسانس و ارزیابی شرکت بست وی آمریکا فعالیت دارد. چادرهای تولید این شرکت در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید شده است و در بین آن ها مدل های عصایی و فنری نیز دیده می شود. دیگر مزیت پاویلو نسیت به دیگر برندهای با کیفیت خارجی، قیمت مناسب آن می باشد. چادر های پاویلو اگرچه از نمونه های ایرانی خود گران تر هستند اما همچنان در رده مناسب ترین قیمت ها بین چادرهای خارجی قرار می گیرند.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید چادر مسافرتی

ظرفیت تولید سالیانه : 1300 متر مربع
نرخ برابری دلار : 23000 تومان
مساحت زمین موردنیاز :1500 مترمربع
زیربنای کل : 500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 18 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 2.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 800 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 38 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.