طرح تولید کیسه خواب (1)

طرح تولید کیسه خواب

کیسه خواب (به انگلیسی: Sleeping bag) تخت‌خواب مدرنی است که لحاف و تشک هر دو را باهم دارد به نحوی که این دو به وسیله یک زیپ یا تکمه به همدیگر متصل هستند و فرد استفاده‌ کننده پس از خوابیدن درون آن با بستن زیپ یا تکمه‌ها لحاف را به تشک می بندد.اولین بار توسط پرایس پرایس جونز در اواخر قرن ۱۹ میلادی اختراع شد.

ویژگی های کیسه خواب

از خصوصیات آن کم حجم بودن و قابل حمل بودن هست همچنین به علت بسته شدن کامل کمک خوبی برای نگهداری گرمای تولیدی بدن و گرم نگه داشتن بدن است . معمولاً از جنس پارچه‌های با الیاف نایلون ساخته می‌شود که علاوه بر نگهداری دما تا حدودی ضد رطوب باشد.

انواع عایق‌بندی کیسه خواب

از جنس پر
کیسه های خوابی که جنس آنها از پر تشکیل شده محبوبیت زیادی بین کوه نوردان و افرادی که به مناطق مرطوب سفر می کنند، دارا است. این کیسه خواب ها خیال شما را بابت نفوذ رطوبت راحت کرده و باعث می شود خوابی راحت داشته باشید به اصطلاح می گویند که بهترین عایق ممکن برای جذب رطوبت هستند. چرا که پرهای درون کیسه خواب قابلیت جذب رطوبت موجود را دارند، اما همین موضوع خود باعث عیب این نوع از کیسه ی خواب شده است چرا که با جذب رطوبت توسط پرهای درون کیسه خواب پرها گلوله گلوله شوند و بهم می چسبند. دیگر عیبی که این کیسه های خواب دارند این است که زمان زیادی لازم است تا کاملا خشک شوند. این را هم بد نیست که بدانید کیسه خواب‌هایی که از جنس پر هستند نسبت به کیسه خواب‌های الیافی گرانتر بوده و نگهداری از آنها به مراتب سخت ‌تر است.

طرح تولید کیسه خواب (2)

از جنس الیاف
کیسه خواب هایی که جنس آنها از الیاف تشکیل شده است، به مراتب نسبت به کیسه خواب های پر بهتر هستند، دلیلش هم این است که رطوبت را به سختی جذب می کنند و قابلیت عایق بودن بیشتری نسبت به کیسه خواب پر دارا است. نکته خوب دیگری که وجود دارد این است که این نوع از کیسه خواب سریع خشک می شود و برای سفرهای بعدی شما آماده است. کیسه خواب‌های الیافی ارزانتر از کیسه خواب‌های پر بوده و نگهداری از اونها ساده‌تر است. می توان کیسه خواب الیافی را در کیسه خواب خوب دانست.

کیسه خواب‌های مستطیلی
این کیسه خواب‌ها فضای کافی برای حرکت کردن و چرخیدن را دارا هستند. برای کسانی که در خواب زیاد حرکت می کنند بسیار مناسب است؛ حتی شما از این کیسه خواب می توانید در اتومبیل هم استفاده کنید. اما نقطه ضعف آنها این است که دارای وزن بیشتری هستند. به علاوه اگر قصد چادر زدن درکنار اتومبیل دارید یا وسایل کمپ را در پشت اسب خود بار کرده‌اید و جای کافی برای حمل و نقل دارید، بهتر است از کیسه‌ خواب‌های مستطیلی استفاده کنید. نوع خاصی از کیسه خواب‌های مستطیلی با عنوان (Adam & Eve) ترکیبی از دو کیسه خواب مستطیلی شکل است که با یک زیپ به هم متصل می‌شود. این کیسه خواب برای افراد خانواده و کسانی که قصد کمپینگ ماشینی را دارند،‌ انتخاب مناسبی خواهد بود.

اندازه و وزن کیسه خواب
مهمترین نکته در سفر این است که شما بار اضافه با خود حمل نکنید. به خصوص اگر سفرهای شما طولانی هم باشد. پس شما باید در انتخاب تک تک وسایلی که با خود حمل می کنید دقت کافی را داشته باشید. حجم و وزن کیسه خواب برای هم یکی از همان نکات مهم است چرا بار سنگین باعث به وجود آمدن مشکلات جسمانی و همینطور دیر رسیدن به مقصد می شود. به طور کلی کیسه خواب‌ها از نظر طولی به دو دسته معمولی و بلند تقسیم می‌شوند. اگر قد شما کمتر از ۱۸۰ سانتی‌متر باشد، کیسه خواب‌های معمولی مناسب‌تر خواهند بود ولی اگر قدتان بیش از ۱۸۰ سانتی‌متر است، برای آسودگی بیشتر بهتر است از کیسه خواب‌های بلند استفاده کنید.

طرح تولید کیسه خواب (3)

انواع کیسه خواب

کیسه خواب کرتکس
کیسه خواب سالیوا
کیسه خواب کمپ
کیسه خواب راب
کیسه خواب دیوتر

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید کیسه خواب

۱. کیسه خواب : ۱۷۲۱۴۱۲۳۰۵

جدول موازنه صادرات و واردات کیسه خواب

طرح-تولید-کیسه-خواب-(8)

وضعیت واردات و صادرات کیسه خواب

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات کیسه خواب در کشور به تفکیک سال آمده است .

طرح تولید کیسه خواب (6)

وضعیت واحد های فعال تولید کیسه خواب

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده کیسه خواب در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید کیسه خواب (5)

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید کیسه خواب

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۲۰۰۰ عدد
نرخ برابری دلار : ۱۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۵۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۸۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۸ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۱.۵ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۴۵۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۵ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)