اشتباهات رایج در مطالعات امکان سنجی (طرح توجیهی)

سیستم مخابراتی در طرح توجیهی

سیستم مخابراتی در طرح توجیهی

مخابرات شامل؛ تلفن، فاکس، تلکس و تلفن همراه بوده که تامین نیاز آن ها از طریق انشعابات می باشد. ارتباطات داخلی از طریق ورودی های خطوط تلفنی و خروج آن ها به نسبت نیاز تامین می شود و دارای سیستم مرکزی (central) است.
در سیستم ارتباطات به ویژه تلفن در واحدهای بزرگ صنعتی از انواع کابل تلفن زمینی با روکش مخصوص به قطرهای ۶/۰ الی ۸/۰ میلیمتر به صورت یک زوجی الی پانصد زوجی در یک جعبه انشعاب استفاده می کنند.
یکی از مهم ترین موارد ارتباطی، سیستم دوربین های مداربسته برای کنترل بخش های مختلف یک واحد با کاربری های مختلف مانند اداری، رفاهی، خدماتی و تولیدی است.
انواع آنتن ها با حداقل یازده رفلکتور و قدرت اداری، رفاهی، خدماتی و تولیدی است. انواع آنتن ها با حداقل یازده رفلکتور و قدرت دریافت حداقل شش دسی بل و دستگاه های پلیکس برای جدا کردن امواج تلویزیونی مدارباز و مدار بسته و تقویت کننده کانال ها و مونیتورهای مستقر در جایگاه کنترل از لوازم و تجهیزات حفاظتی و حراستی می باشد.
سیستم پانچ اتوماتیک برای کنترل ورود و خروج کارکنان به صورت کارتکس، رمزی و لمسی نیز از تجهیزات ارتباطی واحدهای تولیدی، خدماتی و… می باشد. از دیگر لوازم ارتباطی که حسب نیاز در واحدها با کاربری گوناگون استفاده می شود می توان به لوازم صوتی، تصویری، زنگ اخبار و… اشاره کرد.

امتیاز