طرح تولید وسایل حمل کودک

کالسکه یک ابزاری است که برای حمل آسان‌تر کودک و لوازم وی، طراحی شده است. کاربرد این ابزار در زمان پیاده‌روی والدین است. بنابراین انتظار می‌رود تا در طراحی کالسکه به مواردی مانند راحتی و آرامش کودک، راحتی حمل، قابلیت و مقاومت در حرکت در سطوح مختلف و … دقت بیش‌تری شود. هم‌چنین کالسکه باید دارای فضایی برای حمل ابزارهای دیگر دستی باشد. چرا که فرد حمل کننده بتواند با دو دست خود به کنترل کالسکه بپردازد و وسایل اضافی در دست وی نباشد. کالسکه می‌توان بدن کودک را در وضعیت راحت‌تری قرار دهد. هم‌چنین اکسسوری‌های آن می‌توانند به سرگرمی یا رفاه حال کودک کمک کنند.کالسکه نوزاد وسیله ای چهار چرخ برای حمل نوزاد میباشد که توسط نیروی که از طرف افراد به آن وارد میشود به حرکت در می آید . از کالسکه نوزاد با عناوین دیگری نظیر کالسکه کودک و کالسکه بچه نام برده میشود. از کالسکه هنگام پیاده روی در خارج از خانه استفاده میشود .کالسکه یکی از مهم ترین وسایل حمل‌ونقل کودک است و حمل کودک را برای پدر و مادر به قدری آسان میکند که به جرات میتوان گفت بعد از مدت کوتاهی به بهترین دوست برای پدر و مادر تبدیل می شود! کالسکه یکی از مهم ترین لوازم سیسمونی می باشد که معمولا تا حدود پنج سالگی کودک مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگر اهل گشت و گذار و خیابانگردی هستید بسیار برای شما مفید خواهد بود، اما فراموش نکنید کالسکه خوب فقط یک محفظه با سه یا چهار چرخ نیست. چون علاوه بر آسایش کودک، شما به عنوان نیروی محرکه آن نیز باید در آرامش و آسایش کامل باشید تا از استفاده کردن آن لذت کافی ببرید.(طرح تولید وسایل حمل کودک)

بخش‌های مختلف کالسکه

قطعات فلزی و قطعات پلاستیکی و نیز بخش‌های پارچه‌ای، سه بخش مهم از کالسکه هستند. به عنوان مثال، چهارچوب و فریم اصلی از جنس فلز ساخته می‌شود. چرا که فلز می‌تواند وزن و فشار بیش‌تری را تحمل کند. یا اکسسوری‌های بازی و سرگرمی باید از جنس پلاستیک ساخته شوند. هم‌چنین روشن است که بخش‌هایی مانند صندلی و تشک کودک باید از پارچه و برزنت انتخاب شوند.

انواع کالسکه‌‌ها

عوامل زیادی مانند وزن قطعات سازنده، طراحی مدرن و زیبا و قابلیت‌هایی مثل تاشو بودن کالسکه در قیمت آن تاثیر دارند. کالسکه و کریر از نظر سن بچه به چند دسته تقسیم می‌شوند، انواع کالسکه‌ها عبارتند از:
کالسکه‌های همه کاره: کالسکه‌های معمولی که برای انجام کارهای روزمره بسیار مناسب هستند.
کالسکه‌های مسافرتی: این کالسکه‌ها دارای یک صندلی مخصوص نوزاد هستند که به کالسکه متصل می‌شود. همچنین ایده آل برای جابجایی راحت بخصوص در سفرهای کوتاه و بلند هستند.
کالسکه‌های سبک وزن: وزن کمتری دارند و برای مسافرت بسیار مناسب هستند.
کالسکه‌های دوتایی: اگر دوقلو یا دو کوچولوی تقریبا هم سن دارید، یک کالسکه دو نفره می‌تواند زندگی شما را کمی آسان کند.
کالسکه‌های مناسب دویدن: دوندگان توجه داشته باشند، این کالسکه‌ها مناسب زمین‌های خشن و ناهموار ساخته شده‌اند و دارای سیستم‌ ترمز می‌باشند.

کریر چیست؟

کریر در واقع گهواره‌ای کوچک و قابل حمل است و برای دوران نوزادی کاربرد بسیاری دارد. اصولا کریر را تا سن ۶ ماهگی برای کودکان استفاده می‌کنند. بعد از این سن به علت افزایش وزن نوزاد حمل کریر سخت خواهد بود. از طرفی دیگر نوزاد بزرگ شده و خوابیدن در کریر او را خسته خواهد کرد زیرا کریرها اصولا کوچک هستند. کریر نوزاد معمولا طوری طراحی می‌شود که بچه بتواند تا حدود ۲ سالگی در آن قرار بگیرد. عاقلانه هم این است که ست کریر و کالسکه را با هم بخرید؛ بنابراین حداقل تا ۱۸ ماهگی می‌توانید، از کریر نوزاد برای فرزند عزیزتان استفاده کنید.(طرح تولید وسایل حمل کودک)

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید وسایل حمل کودک

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی های انجام شده کد آیسیک کالسکه به شرح جدول ذیل می باشد

شرح محصولکد آیسیک
کالسکه حمل بچه۳۵۹۲۴۱۲۳۴۰

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید وسایل حمل کودک (کالسکه)

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی های انجام شده کد تعرفه گمرکی کالسکه به شرح جدول ذیل می باشد

شرح محصولکد تعرفه گمرکی
کالسکه حمل بچه۸۷۱۵۰۰۰۰

 

تولید کالسکه بچه

این امر که تولید کالسکه بر اساس چه روندی انجام شود، به این بستگی دارد که تولید آن از صفر باشد یا فقط به مونتاژ و سر هم بندی قطعات بپردازیم. اگر روش مونتاژ برای تولید و ارائه‌ی کالسکه به بازار انتخاب شود، باید قطعات محکم و با کیفیت از تولید کنندگان مختلف خریداری شده و تأمین شود. سپس آن‌ها را در سر جای خود نصب نموده و در نهایت کالا از نظر کیفی مورد بازرسی و آزمایش قرار بگیرد. اما اگر قصد تولید یک کالسکه از صفر را داشته باشیم، به کارگاهی بزرگ‌تر و با واحدهای بیش‌تر نیاز خواهیم داشت. چرا که علاوه بر سرهم‌بندی قطعات و تست نهایی کالا، باید هر یک از آن قطعات را در واحدی مجزا تولید نماییم.

نمای کلی بازار کالسکه کودک چین و تجزیه و تحلیل روند توسعه

بازار کالسکه تحت تأثیر اپیدمی تاج جدید قرار گرفته است. با کنترل سریع بیماری همه گیر، بازار کالسکه ها دوباره رشد کرده و توسعه آن تثبیت شده و همچنان در حال بهبود است. در سال ۲۰۲۰، ارزش معاملات کالسکه های نوزاد چین’ ۲۱.۳۵۹ میلیارد یوان بود که ارزش معاملات آن در دسامبر ۱.۱۸ میلیارد یوان بود، که ۲ میلیارد یوان نسبت به ماه قبل کاهش یافته و نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. کاهش ۶۳ درصدی در سال ۲۰۲۰، قیمت معامله کالسکه های نوزاد اساساً ثابت ماند. نوامبر بالاترین قیمت معامله در کل سال بود. قیمت معامله در ماه نوامبر ۵۸۴ یوان/واحد بود که عمدتا تحت تأثیر خرید متمرکز محصولات گران قیمت توسط مصرف کنندگان قرار گرفت. سپتامبر معامله سالانه بود. کمترین قیمت، قیمت معامله در سپتامبر ۳۱۲ یوان/واحد بود. افزایش قیمت واحد مشتری اصلی ترین عامل محرک رشد بازار کالسکه است و برندهای کالسکه باید به ارتقاء نام تجاری خود توجه داشته باشند تا به افزایش ثابت و مثبت قیمت واحد معاملات دست یابند.(طرح تولید وسایل حمل کودک)

واردات کالسکه بچه

بررسی آمار واردات بر اساس اطلاعات موجود و کارشناسی نشده ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۲۶۴ تُن کالسکه بچه از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.
براساس آمار گمرک واردات کالسکه بچه، بالغ بر یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۱۴۷ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۰۴ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۴۳۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. بررسی‌ها حاکی از آن است که کالسکه بچه از کشور‌های چین، امارات، اسپانیا، جمهوری آذربایجان، جمهوری چک، لهستان و ترکیه وارد ایران شده است.

صادرات کالسکه بچه

در بین کشورهای ذکر شده چین با صادرات بیش از ۵۲۲ تن کالسکه بچه به کشور اولین و بزرگترین صادرکننده این محصول به شمار می‌رود که درآمد یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۱۴۷ دلاری را نصیب خود کرده است.
همچنین کشور امارات متحده عربی با صادرات ۱۵۷ تن کالسکه بچه و اجزای آن به ایران دومین کشور صادر کننده این کالا بوده که درآمد ۳۵۰ هزار و ۱۹۵ دلار را به خود اختصاص داده است.

بودجه: بالای ۱۰ میلیارد تومان
نام محصول: وسایل حمل کودک
ظرفیت طرح: ۹۰۰۰۰ عدد از انواع محصولات شامل کالسکه و کریر و روروئک
تعداد اشتغال طرح تولید وسایل حمل کودک: ۲۵ نفر
کاربرد محصول: حمل و نقل کودک
قیمت فروش محصولات:
میانگین فروش کالسکه: ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال/ عدد
میانگین فروش کریر: ۱۱۰۰۰۰۰۰ ریال/عدد
میانگین فروش روروئک: ۸۰۰۰۰۰۰ ریال/ عدد
میزان نیاز داخلی در سال: ۵۵۲۸۹۱ عدد کالسکه، ۴۱۴۶۶۸ عدد کریر، ۸۲۹۳۳۷ عدد روروئک
میزان تولید داخلی: ۵ تن و ۷۲۰,۱۷۹ عدد
تکنولوژی پیشنهادی تولید وسایل حمل کودک:
مساحت زمین مورد نیاز جهت تولید وسایل حمل کودک: ۳۰۰۰ متر مربع
نوع تجهیزات مورد نیاز جهت تولید وسایل حمل کودک: دستگاه‌های تزریق پلاستیک، قالب‌های پلاستیک، ماشین آلات دوخت پارچه uipment
نوع و میزان مواد اولیه در تولید وسایل حمل کودک: HDPE 200 تن، پارچه میکرو و کتان برزنتی (۱۱۰۰۰۰ متر)، چرخ (۰۰۰, ۲۸۰ عدد)، پروفیل آلومینیوم (۹۰ تن)
محل تأمین مواد اولیه: HDPE پتروشیمی اراک، پارچه میکرو و کتان برزنتی (چین)، چرخ (چین)، پروفیل آلومینیوم (بازار تهران)
نرخ برابری دلار : ۳۰۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز: ۳۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل: ۱۶۰۰ مترمربع
میزان سرمایه گذاری ثابت: ۱۵ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشین آلات و تجهیزات: ۴.۵ میلیارد تومان

معرفی شرکت‌های سازنده خط تولید وسایل حمل کودک

شرکت آسان دوخت ویستا، تولید کننده چرخ دوخت صنعتی
کارخانجات چرخ خیاطی ایران (کاچیران)، تولید کننده چرخ دوخت صنعتی
تهران دوخت ماشین، واردکننده چرخ دوخت صنعتی
شرکت نصر دوخت ماشین، تولید کننده چرخ دوخت صنعتی
شرکت ماشین دوخت قهرود، وارد کننده چرخ دوخت صنعتی
شرکت فاف صنعت، تولید کننده چرخ دوخت صنعتی
شرکت ارس ماشین، خط تزریق پلاستیک
شرکت بهسازان پلیمر امروز
ماشین سازی اخوان عباسی
شرکت اطلس ماشین پلیمر
شرکت ارژن پلاست
Shandong Tongjia Mashinery، چین، خط کامل تزریق پلاستیک
Mr. Michal Rozkydolek، آمریکا، خط کامل تزریق پلاستیک
ماشین سازی ابتکار، خط کامل تزریق پلاستیک
شرکت تدریک، خط کامل تزریق پلاستیک
HAIXING، چین، خط کامل تزریق پلاستیک
Krauss Maffei، آلمان، خط کامل تزریق پلاستیک
شرکت کوازی، آلمان، خط کامل تزریق پلاستیک
شرکت برنزکار، ساخت قالب‌های مورد نیازدرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)