خط تولید چرم مصنوعی

چرم مصنوعي Pvc «پي وي سي» و Pu «پلي اورتان» ترکيبي از يک لايه روکش به نام skin و يک لايه اسفنج از جنس Pvc يا Pu که بر روي پارچه پوشش داده شده است می باشد.محصول بدست آمده از اين طريق همان ظاهر و احساس چرم طبيعي را دارد و از طرفي چرم مصنوعي ارزانتر و مزيت خاص خود را دارد که در جدول شماره (1) مشخصات چرم مصنوعي( پي وي سي) با چرم طبيعي و چرم مصنوعي (پلي اورتان) مقايسه شده است . پوشش دهي گستراني « spread coating » يا پوشش دادن به طريق گستردن معمول ترین روش براي توليد چرم مصنوعي پي وي سي است. مهم ترين نوع رزين پي وي سي که در روش پوشش دهي کاربرد دارد پي وي سي امولسيون است . ذرات اين رزين داراي ابعاد 0.2 تا 2 ميکرون هستند . هر ذره اين رزين توسط مواد فعال کننده سطحي پوشانيده شده است که امري لازم براي پليمري کردن پي وي سي امولسيون بوده و از طرفي پخش رزين در نرم کننده را تسريع مي کند .
معمولاً اين پوشش 0.5 تا 3 درصد وزني را تشکيل مي دهد . از پي وي سي اموليشن در ساخت پلاستي سل و ار گانوسل استفاده مي شود . پلاستي سل به توزيع ذرات رزين در درون نرم کننده گفته مي شود و از لحاظ شکل ، بصورت خمير است. گرانروي يا ويسکوزيته خمير به مقدار نرم کننده و نوع رزين بستگي دارد . البته مواد افزودني ديگر که در آميزه وجود دارند مانند پرکننده ها و رنگدانه ها نيز در ميزان گرانروي خمير نقش دارند . با کاهش مقدار نرم کننده گرانروي افزايش يافته و محصول نهايي نيز سخت تر مي شود اگر برای توليد محصولات سخت تر ، گرانروي چنان بالا رود که کار با آميزه مشکل شود ، مي بايست براي کاهش گرانروي به خمير ، هيدروکربن هاي فرار ، افزوده شود .ارگانوسل همان پلاستي سول است که به آن مواد رقيق کننده فرار افزوده شده است .
ارگانوسلها در جايي که خمير داراي نرم کننده کم و چرم مصنوعي تولید شده بايد خشک باشد ، کاربرد دارند .
چرم مصنوعي چه از نوع Pvc «پي وي سي » و چه از نوع PU «پلي اورتان» داراي تنوع بسيارزياد بوده ، عواملي که باعث ايجاد اين تنوع در چرم مصنوعي مي گردد عبارتند از :
1) طرح چرم :
طرح چرم در واقع به طرح کاغذ رليز که در خط توليد مورد استفاده قرار مي گيرد بستگي دارد و با تغییر کاغذ در خط تولید مي توان چرمی با طرح جديد تولید نمائیم .
2) رنگ چرم :
رنگ چرم از جمله بزرگترين فاکتورهاي تنوع بوده که در همان بر خورد اوليه به چشم ديده مي شود .
3) ضخامت چرم :
تنوع ضخامت چرم مصنوعي مي تواند از 0.5 ميليمتر تا 5 ميليمتر متغيرباشد و اين خود طيف وسيعي از تنوع را بوجود خواهد آورد .
4) نوع پارچه :
نوع پارچه که در پشت چرم مصنوعي لمينت (چسبيده) مي شود نيز داراي تنوع بسيار زيادي است که با توجه به درخواست خريدار و يا نوع کاربرد آن،مي تواند تريکو در رنگها و وزنهاي مختلفه ،‌نانوون ، پارچه شمي ، باندي ، پلي استر و … انتخاب شود .
5) کیفیت :
اين فاکتور نيز مي تواند از جمله مهمترين عوامل ايجاد تنوع محسوب شود چرا که عواملي مثل خشکي و نرمي چرم و همچنین عوامل کاربردي آن مانند استفاده از این محصول در ساخت کیف، مبل ،لباس ، کفش و … که توسط خريداران درخواست مي شود را در بر گيرد .

فرآیند تولید چرم مصنوعی

• خط تولید یک هد بویلری یا یک کوره
با این خط میتوان گالینگور تولید نمود این محصول در تهیه زونکن ، و جلد انواع سر رسید ، دفتر ، تقویم و همچنین در صحافی ها برای جلد انواع کتاب مورد استفاده قرار میگیرد .
• خط تولید دو هد بویلری یا دو کوره
با این خط میتوان انواع پارچه های واتر پروف و یا اصطلاحا” واتر و همچنین انواع چرم مصنوعی PVC مانند آستری ، کیفی ، روکش صندلی و … را تولید نمود .
• خط تولید سه هد بویلری یا سه کوره
علاوه بر تولید خطوط فوق امکان تولید انواع چرم مصنوعی PU & PVC و همچنین انواع چرمهای مبلی و کفشی را نیز میتوان تولید نمود
• خط تولید چهار هد بویلری و یا چهار کوره
هیچ محدودیتی در تولید انواع چرم مصنوعی در این خط وجود ندارد، در این خط امکان تولید محصولات تاپ SKIN فراهم است ضمن اینکه این خط تمام توانمندی های سه خط فوق را نیز داراست .

معرفی دستگاههای جانبی خط تولید چرم مصنوعی

معرفی برخی از دستگاههای تکمیل چرم مصنوعی :
• دستگاه چاپ بویلری
در انواع یک هد ، دو هد و سه هد . این دستگاه امکان چاپ هر گونه طرح و با هر رنگی را بر روی چرم مصنوعی مهیا میسازد و همچنین با این دستگا ه میتوان انواع لاکها مانند لاکهای مات ، براق ، PVC وPU را برای محافظت و یا زیبائی بر روی چرم مصنوعی تولید شده کوت نمود .این دستگاه ارزش افزوده خوبی به چرم مصنوعی میدهد و جزو دستگاههای تکمیل چرم مصنوعی محسوب میگردد .
• دستگاه امباس بویلری یا دستگاه عاج زن
این دستگاه نیز مانند دستگاه چاپ جزو دستگاههای تکمیلی محسوب میگردد و باعث ایجاد ارزش افزوده قابل ملا حظه ای به چرم مصنوعی میگردد با این دستگاه میتوان هر گونه طرح برجسته ای را بر روی چرم مصنوعی ایجاد نمود و حتی با این دستگاه میتوان چرمهای طرح دار قدیمی را به چرم هایی با طرحهای جدید و مورد نیاز بازار تبدیل نمود و در برخی موارد ، طرحی را که کاغذ آن وجود ندارد را میتوان با تهیه غلطک آن و قرار دادن آن در دستگاه امباس طرح مورد نظر را بر روی چرم مصنوعی منتقل نمود .

دستگاه های مواد سازی :
• دستگاه میکسر ( در ظرفیتهای مختلف )
جهت همزدن و میکس کردن مواد در اتاق MIX مورد استفاده قرار میگرد و جزو دستگاههای مواد سازی میباشد .
• دستگاه تری رول میل یا آسیاب سه غلطکی
برای میکس کردن و آسیاب نمودن خمیر رنگها و باز کردن پیگمنتها و رنگدانه ها و همچنین جهت آسیاب کردن خمیر PVC مورد نیاز خط تولید مورد استفاده قرار میگیرد این دستگاه نیز جزو دستگاههای اتاق مواد سازی محسوب میگردد .
دستگاه های کنترل کیفی و کمی :
• دستگاه کنترل محصول یا دستگاه کنترل چرم
چرم مصنوعی تولید شده پس از تولید و طی مراحل تکمیلی جهت طاقه پیچی و تعیین درجه کیفت و برش لبه های چرم به این دستگاه منتقل میشود اپراتور در این دستگاه طاقه های 300 تا 400 متری خط تولد را به طاقه های 30 متری تبدیل میکند و درجه دو و درجه سه را از طاقه ها خارج میکند و پس از درج لیبل و مشخصات جنس ، آن را بسته بندی و آماده تحویل به انبار مینماید .
• دستگاه کنترل کاغذ
کاغذ رلیز مورد استفاده در خط تولید احتمال دارد کثیف و یا دچار پارگی ، زدگی و … شود لذا لازم است برای تولید بعدی کاملا” تمیز ، اصلاح و آماده شود از این رو اپراتور کاغذ را در این دستگاه قرار میدهد و ونسبت به تمیز کردن و رفع عیوب و زدن اتصال و خروج کاغذ های ضایعاتی از کاغذ اصلی اقدام مینماید و این رول کاغذ را آماده برای تولید بعدی مینماید .

ظرفیت خط تولید چرم مصنوعی

سالانه 7000 تن

مواد اولیه خط تولید چرم مصنوعی

پودر پی وی سی ، روغن DOP ، پایدار کننده های حرارتی

مصارف و ویژگی های بارز محصول نهایی

سختی محصول: 20-60 PHR
ضخامت لاستیکی : 0.05-0.5 mm
عرض محصول: 1680 mm
یکی از معمولی ترین روش برای تولید چرم مصنوعی با روکش پی وی سی به دلیل پوشش دهی گسترانی و یا ایجاد پوشش به صورت گسترده است
تهیه انواع کیف وکفش وکمربند وکاپشن،صنایع خودروسازی وموتورسیکلت سازی،وکلیه مصنوعات چرمی مانند بند ساعت،کاور موبایل وعینک،تهیه کاغذ دیواری،جلد کتاب و دفتر و…….
این خط تولید برای این تجهیزات اعمال می شود.:1. انواع چرم پی وی سی 2. نوار نایلون چسبناک 3. ورق لاستیکی پارچه چسبناک 4. پارچه چتر 5. چرم چمدان

لیست و تعداد تجهیزات اصلی خط تولید چرم مصنوعی

1. SHR-500C High Speed Mixer (1 set)
2. X(S)M-110/40 Internal Mixer ( 1set)
3. SK-Φ610×2030 Mill ( 1set)
4. SK-Φ550×1830 Mill ( 1set)
5. Strainer Extruder (1set)
6. Four Roll Calender (1set)
7. Calender Rear Auxiliary Machine ( 1 set)
8. Electrical Control System ( 1 set)
9. Conveyor Belt ( 4 strip)
10. Automatic Temperature Control (7 groups )

تعداد و نوع کانتینر مورد نیاز برای حمل تجهیزات
11 عدد کانتینر 40 فوت+1 عدد کانتینر 20 فوت

تعداد و نوع نیروی انسانی مورد نیاز در هر شیفت کاری خط تولید چرم مصنوعی

15 نفر

میزان مصرف یوتیلیتی (آب،برق،گاز و غیره) خط تولید چرم مصنوعی

آب: 29 متر مکعب در ساعت
برق:980 کیلووات، برق50 هرتز با ولتاژ 380

ابعاد زمین مورد نیاز جهت احداث کارخانه/کارگاه خط تولید چرم مصنوعی

بر اساس ظرفیت پیشنهادی : حداقل 1200 متر مربع

قیمت خط تولید چرم مصنوعی

1033000 دلار