طرح تولید آرد ذرت

آرد ذرت از آسیاب کردن دانه های خشک شده ذرت تهیه میشود و بسته به رنگ دانه های ذرت رنگشان متغیر است. چون ذرتها نژادهای مختلفی دارند و می توانند سفید یا زرد یا آبی و بنفش و سیاه باشند. پس آرد ذرت هم میتوانند رنگهای مختلفی داشته باشند. نوع متداولش رنگ زرد است.
این آرد با توجه به دانه بندی ای که دارد مصارف مختلفی در آشپزی دارد. یعنی میتواند بافتش زبر و یا نرم باشد. ولی در هر حال معمولا میزان نرمیش به پای آرد گندم نمیرسه. آرد ذرت برای ترد کردن بعضی خمیرها مثل خمیر بنیه یا خمیر جوجه چینی استفاده می شود. آرد ذرت موارد استفاده محدود تری نسبت به نشاسته ذرت دارد.
آرد ذرت میتونه درجه زبری متفاوتی داشته باشه. الان چیزی که در تصویر مشاهده میکنید نرم ترین نوعش هست که باز همینطور که توی عکس مشخصه اندکی از آرد سفید یا آرد گندم بافتش زبرتره. یعنی آرد ذرت هم دقیقا مثل آرد سمولینا درجه زبری متفاوتی داره که همین امر باعث میشود مصارف خاصی در امر آشپزی پیدا کند.
این آرد یک ماده متنوع است که می تواند باعث افزایش بافت و طعم خوشایند در بسیاری از غذاها شود. از این آرد برای ماهی سرخ شده یا بامیه استفاده کنید ، آن را در یک وافل یا خمیر پنکیک برای صبحانه استفاده کنید یا آن را به صورت نان ، کلوچه یا کیک بپزید. همچنین می توانید آن را با آردهای دیگری مانند آرد همه منظوره و آرد گندم کامل ترکیب کنید.
مانند همه آردها ، این آرد نیز به محصولات پخته شده و سایر غذاها ساختار می بخشد. اغلب با یک چسب مانند تخم مرغ ترکیب می شود تا شکل بگیرد.
آرد ذرت همان طور که یک ماده غنی شده از اسید فنولیک است مزایای دیگری هم دارد که شامل پیشگیری از انواع بیماری‌ها خواهد شد. این اسید در برابر آسیب ها اکسیداتیو و بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، سکته مغزی و انواع سرطان بسیار قوی عمل خواهد کرد.
طی تحقیقات انجام شده در مورد فعالیت های آنتی اکسیدانی در مواد غذایی، آرد ذرت سر شار از این خاصیت است به صورتی که حتی پس از پردازش نیز، ارزش غذایی مواد به خوبی حفظ خواهند شد. همچنین افرادی که نسبت به خاصیت گلوتن که در انواع آردها وجود دارند دچار مشکل و بیماری هستند، مصرف آرد ذرت گزینه مناسبی برایشان محسوب می شود چرا که نسبت به تمامی آردها پایین‌ترین سطح گلوتن موجود را دارا می باشند و هضم را آسان می کند و همچنین بیماری سلیاک را به خوبی کنترل کرده و مانع بروز آن می شوند.

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید آرد ذرت

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک آرد ذرت 1531412311

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید آرد ذرت

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی آرد ذرت 11022000 میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید آرد ذرت

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید آرد ذرت در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات آرد ذرت

نمودار واردات و صادرات آرد ذرت در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید آرد ذرت

ظرفیت تولید سالیانه : 4000 تن
نرخ برابری دلار : 22000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 5000 مترمربع
زیربنای کل : 1200 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 8.5 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 3.5 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 34 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند هی توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) مي توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگي دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتي جهت تصميم‌گيري در اختيار تيم‌هاي راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهيه طرح توجيهي

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: