طرح تولید انواع پتو

پتو کالایی در رده کالاهای خواب است که در انواع گوناگونی در بازار موجود است.
این کالای خواب که جزو وسایل شخصی به حساب می آید، از آن دسته کالاهایی است که محبوبیتش در حدی زیاد است که تاکنون هیچ کالای دیگری نتوانسته است جای آن را بگیرد، در بازار نیز شاهد رشد تنوع چه از لحاظ نوع و چه از لحاظ جنس و طرح و رنگ آن هستیم.
بر اساس گزارش های رسیده بیشترین حجم پتو در بازار را نمونه های چینی و ایرانی به خود اختصاص داده اند که نمونه های ایرانی به دلیل کیفیت و طراحی مطلوبی که دارند، مورد توجه خریداران قرار گرفته اند. البته پتوهای وارداتی از ترکیه، چین و ایتالیا هم مخاطبان خود را دارند؛ ولی معمولا قیمت پتوهای ترک و ایتالیایی به مراتب گران تر از پتوهای وطنی است.
در هر حال در بازار امروز انواع پتو پنبه ای، پشم شیشه ای، دو لایه، مسافرتی و. . . موجودند که در این بخش ما به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

انواع مختلف پتو

۱- پتوهای پنبه ای:
معمولا این روزها دیگر پتوهایی با جنس پنبه خالص پیدا نمی شوند. در حال حاضر، بیشتر پتوهای پنبه ای موجود در بازار، ترکیبی از نخ پنبه و الیافی مصنوعی مانند اکریلیک و پلی استر هستند. این پتوها بسیار گرم و نرم هستند و کمتر از پتوهای پشمی هم پرز می دهند. پتوهای پنبه ای که با الیاف مصنوعی اکریلیک و پلی استر ترکیب شده اند، بسیار سبک هستند و معمولا در ۲ مدل یک لایه و دولایه برای فصل های گرم تر و سردتر سال عرضه می شوند.
۲- پتوهای دولایه:
پتوهای دولایه بهترین انتخاب برای روزهای سرد زمستانی آن گروه از افرادی هستند که تمایل چندانی به استفاده از لحاف های سنگین ندارند.
البته اگر مبتلا به اگزما هستید یا پوستتان به الیاف مصنوعی حساسیت دارد، امکان تشدید خارش و التهاب پوستی با استفاده از پتوهای دولایه در شما وجود خواهد داشت. در این صورت باید سری به فروشگاه های معتبر عرضه کالاهای خواب بزنید و پتوهای تمام پنبه ارگانیک را از آنها خریداری کنید.
۳- پتوهای ارگانیک:
قیمت این پتوها کمی بالا است، اما گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که دچار بیماری های آلرژیک و حساسیت های پوستی هستند.
این پتوهای ارگانیک که از الیاف طبیعی پنبه تولید شده اند بسیار نرم و گرم بوده و قیمت گرانی دارند.
۴- پتوهای پشمی:
این نوع پتوها یکی از گرم ترین انتخاب ها نزد افرادی است که به سرما حساسیت زیادی دارند.
زیرا یکی از خاصیت های مهم و برجسته پشم، این است که به خوبی گرما را در خود حبس می کند. به همین دلیل هم پتوهای پشمی می توانند بهترین انتخاب برای افراد سرمایی در فصل زمستان باشند، البته ناگفته نماند که این پتوها از انواع پنبه ای و حتی انواعی که الیاف مصنوعی دارند، کمی زبرتر و سنگین تر هستند. با این حساب، استفاده از آنها برای بچه ها و افرادی که پوست حساسی دارند، چندان مناسب نیست.
۵ -پتوهای پشم شیشه ای:
این پتوها می توانند بهترین انتخاب برای بچه ها و افرادی که دارای پوست حساس یا ناراحتی های تنفسی هستند باشند.
معمولا در این نوع پتوها یک لایه سبک پشم شیشه در میان پارچه نخی بزرگی دوخته می شود که همین امر امکان تماس مستقیم پوستی و تنفسی را با پشم شیشه به صفر می رساند. حالا اگر پارچه رویی پتو هم نخی و با رنگ روشن باشد، دیگر امکان هرگونه حساسیتی نسبت به پتو از بین می رود. پتوهای پشم شیشه ای به رغم نازکی و سبکی شان گرمای خوبی دارند و به همین دلیل، هم می توانند گزینه مناسبی برای بچه ها و سالمندان محسوب شوند.
۶ -پتوهای مسافرتی:
این پتوها بسیار سبک و کم حجم هستند و فضای کمی را اشغال می کنند.
معمولا پتوهای مسافرتی از الیاف مصنوعی تولید شده و پرز می دهند. عمر کوتاهی نیز دارند، اما گزینه بسیار مناسبی برای سفر به شمار می آیند. پتوهای مسافرتی معمولا قیمت ارزانی دارند.
۷- پتوهای بافتنی یا قلاب بافی:
این نوع پتوها نیز معمولا کار دست بوده و کاربردی تزئینی دارند. البته پتوهای بافتنی به خصوص اگر از جنس پشم باشند، بسیار گرم و نرم هستند، اما در کل پتوهای بافتنی و قلاب بافی کاربردی تزئینی دارند.

مراحل تولید پتو عبارتنداز

ریسندگی
بافندگی
چاپ
تکمیل
نواردوزی
بسته بندی و عدل بندی

خط ریسندگی :
در این خط ماده اولیه الیاف اکریلیک می باشد که بصورت TOW یا تاپس تهیه شده و طی فرآیند ریسندگی نیمه فاستونی تبدیل به نخ نمره 30 دولا(متریک) می شود .

خط بافندگی :
این خط شامل سه قسمت میباشد:
چله پیچی : چله های مورد نیاز ماشینهای بافندگی در این قسمت تولید میشوند.
بافت : در این قسمت پروژه بافت پتوی خام ، بصورت دولایه انجام می شود.در این قسمت با انجام تنظیمات مختلف وزن پتو مشخص میشود. پتوی تولیدی شامل دو قسمت میبا شد:
بافت زمینه : شامل زنجیره بافت و نخ inlay میباشد.
پرز یا Pile : شامل نخ اکریلیک میباشد.
برش لایه (CUTER) : در انتهای خط بافندگی پتوی دولایه تولید شده از وسط توسط ماشین کاتر برش خورده و پتو بصورت یک لایه وارد خط چاپ می شود .
خط چاپ :
این خط شامل چهارقسمت میباشد:
میز چاپ : در این قسمت ، سطح پرزدار پتو توسط شابلون های چاپ به روش چاپ سیلک چاپ میخورد. با استفاده از ابعاد مختلف شابلون ،ابعاد پتو در این قسمت مشخص میشود:
پتوی دونفره ( سانتیمتر 240* 220)
پتوی یکنفره ( سانتیمتر 220*160 )
پتوی نوجوان ( سانتیمتر 150*110)
پتوی نوزاد ( سانتیمتر 110* 80 )

دستگاه تثبیت : در قسمت رنگ بر روی پتوی چاپ خورده ( با دمای 100 درجه سانتیگراد و فشار محیط توسط بخار اشباع ) تثبیت میشود.
دستگاه شستشو : پتو بعد از چاپ و تثبیت وارد حمام های شستشو میشود. در این قسمت با استفاده از آب گرم ، مواد شوینده و فشار آب ، پتو کاملاً شسته شده و مواد چاپی اضافه از روی پتو شسته شده در حوضچه آخر به پتو نرم کننده زده میشود. سپس پتو کاملاً آبگیری شده و وارد خشک کن میشود.
دستگاه خشک کن : در این دستگاه توسط حرارت پتو کاملا خشک شده و آماده مراحل تکمیل میشود.
خط تکمیل : در این قسمت به ترتیب عملیات های زیر انجام می شود :
خارزنی : پشت پتو ها فاقد پرز میباشد با عبور از دستگاههای خارزنی توسط سوزن ها ی خارپرزدار می شود .
برس : در قسمت ریسندگی برای استحکام نخ و قابلیت بافت به نخ اکریلیک تاب داده میشود. دردستگاه برس این تاب کاملاً باز شده وپتو نرمی و لطافت مورد نظر را بدست می آورد.
پلی کاتینگ : دراین دستگاه برای بدست آوردن سطحی کاملاًیکنواخت وشفافیت رنگ پتو ، عملیات پولیش و مینک توسط غلطک های حرارتی وتیغ مینک انجام می شود.
برش و درجه بندی : دراین قسمت باتوجه به سایز، پتو ها برش خورده و مطابق با استاندارد درجه بندی می شود .
پتو به همراه برچسب مربوطه در این قسمت با نوار ساتن از جنس پلی استر دوردوزی می گردد .

بسته بندی و عدل بندی :
پتو بعد از کنترل های چشمی و وزنی در این قسمت در ساک های مربوطه با توجه به درجات مختلف بسته بندی و در کارتن های مخصوص خود با تعداد کاملاً مشخص عدل بندی شده وآماده ارسال به بازارمیشود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت انواع پتو

کد آیسیک انواع پتو ۱۷۲۱۴۱۲۳۰۶
کد آیسیک پتو مینک ۱۷۲۱۵۱۲۳۰۸
کد آیسیک پتو راشل ۱۷۲۱۵۱۲۳۰۹
کد آیسیک پتوی پلوش ۱۷۲۱۵۱۲۳۱۱
کد آیسیک پتو نمدی ۱۷۲۱۵۱۲۳۷۲
کد آیسیک پتو سفری۱۷۲۱۵۱۲۳۷۳

کد تعرفه گمرکی انواع پتو : ۶۳۰۱۲۰۰۰,۶۳۰۱۳۰۰۰,۶۳۰۱۴۰۰۰,۶۳۰۱۹۰۰۰,۶۳۰۱
کد تعرفه گمرکی پتو نمدی : ۹۴۰۴۹۰۰۰

وضعیت واردات و صادرات انواع پتو

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید انواع پتو

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده پتو و زیرانداز سفری در کشور به تفکیک استان آمده است .

ظرفیت براساس عدد
ظرفیت براساس تخته
خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید پتو و زیرانداز سفری

ظرفیت تولید سالیانه : 800000 تخته
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 8600 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 3000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 50 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 15 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 5 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 39 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.