طرح تولید انواع کیف و ساک دستی

امروزه از مرد و زن گرفته تا بچه ها هرکدام یک کیف برای خود دارند.
تمامی افراد در سنین و جنسیت های مختلف، برای حمل وسایل خود در محیط های مختلف به انواع کیف ها نیازمنداند.
کیف ها با توجه به نیاز مردم تولید میشوند به عنوان مثال: کیف های بچه گانه, کیف های اداری, کیف های زنانه, کوله پشتی ها, کیف پول ها و…
کیف ها استفاده های وسیعی در زندگی روزمره ما دارند پس تولید آنها هم میتواند اقتصادی باشد.
با تولید کیف های زنانه زیبا میتوانید سهم عمده ای از بازار را به دست بگیرید.

ساک دستی

از جهت تبلیغات ماندگار کیف دستی پارچه ای نسبت به نایلون های تبلیغاتی از دوام بالاتر و همچنین رنگبندی متنوع تری برخوردار می باشند.در کیسه های تبلیغاتی از گرماژ های مختلفی همچون 60گرم و 90گرم استفاده میشود که در قیمت کیف دستی پارچه ای موثر میباشند و همچنین از لحاظ مدل تولید به دسته های مدل ساک دستی دسته موزی فلت و زیر پاکتی یا کف دار و بغل پاکتی عطف دار دسته موزی تقسیم میشوند.
این ساک دستی در سایز های مختلف عمودی و افقی با جنس سوزنی یا اسپان باند تولید میشود و دارای ضخامت های مختلف میباشد.
و دسته آن بصورت آویز میباشد که ارتفا دسته حدود 30سانت میباشد.
حداقل تیراژ برای خرید این مدل هزار عدد میباشد و در سایز ها ی گوناگون و رنگهای پیشنهادی شما تولید و عرضه میگردد
تولید ساک دستی تبلیغاتی با پارچه های سوزنی اسپان باند و با دوخت التراسونیک ( پرس ) و دوخت نخ و نوار برای مصارف نمایشگاهی ، شرکتی ، فروشگاهی ، بوتیک ، نهاد و ارگانها و همایش ها.
جنس پاکت پارچه ای تبلیغاتی
جنس ساک دستی تبلیغاتی اسپان باند یا پارچه سوزنی میباشد که دارای دو نوع بافت دانه برنجی و سوزنی و خصیری در بازار ایران میباشد پارچه اسپان باند از پلی پروپیلن PP بوده و به لحاظ تنوع ضخامت و رنگ و ارزان بودن آن به تدریج در صنعت تولید کیسه تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفته است
گرماژ در ساک دستی تبلیغاتی
در این نوع پارچه ها که مورد مصرف تولید ساک دستی قرار میگیرد معمولا از دو ضخامت 60گرم و 90گرم استفاده میشود که بیانگر وزن پارچه سوزنی در یک متر مربع میباشد. ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی 90گرم نسبت به کیسه تبلیغاتی 60گرم از تحمل وزن بالاتری برخوردار میباشد.که نوع ضخامت و گرماژ در قیمت پارچه سوزنی تاثیر دارد.
رنگبندی ساک تبلیغاتی:
تنوع رنگ در کیسه های تبلیغاتی پارچه ای بالا میباشد و شامل رنگ های اصلی و رنگهای تکمیلی میشود. برخی از رنگهای پرکاربرد در تولید کیف پارچه ای سوزنی به شرح زیر میباشد.
سفید ، مشکی، نقره ای ، کرم قهوه ای یا نسکافه ای ، قرمز ، آبی فیروزه ای ، آبی کاربنی ، سورمه ای ، قهوه ای سوخته ، سبز فسفری ، زرشکی ، نارنجی ، زرد ، سرخآبی ، صورتی ، بنفش

مدل های ساک دستی پارچه ای

ساک دستی پارچه ای در مدل های متنوعی تولید میشود که به شرح زیر میباشند:
ساک دستی فلت یا تخت
ساک دستی زیر پاکتی یا ته کاست که به آن کف کاست هم اطلاق میشود.
کیسه تبلیغاتی عطف دار یا ساک دستی بغل پاکتی که به آن پاکت کاست دار هم اطلاق میگردد
ساک رو دوشی
ساک دستی فلت دو رنگ
کیسه تبلیغاتی عطف دار دورنگ
کیسه های سرجمع شو
فلدر یا پوشه پارچه ای
پاکت نامه پارچه ای
ساک دستی و کاور زیپ کیپ
ساک دستی وسط نایلون
که این موارد میتواند با دسته لوپ یا دسته بندی و یا بصورت دسته موزی باشد منظور از دسته لوپ یا دسته بندی نصب دسته بصورت زنبیلی یا آویز میباشد و منظور از دسته موزی یا دسته پانچ برش دسته به اندازه چهار انگشت در بالای ساک دستی میباشد که نوع دسته در قیمت کیسه تبلیغاتی موثر میباشد.
میزان تحمل وزن کیف دستی پارچه ای:
قابلیت تحمل وزن در ساک دستی تبلیغاتی 60گرم حداکثر 10کیلو و در کیسه تبلیغاتی 90 گرم حداکثر 15 کیلو میباشد.
کاربرد ها و موارد مصرف بگ پارچه ای:
از جمله موارد مصرف این کالا برای فروشگاه ها و بوتیک های پوشاک ، نمایشگاه های کالا و تبلیغات ، بسته بندی ذغال ، ساک دستی بیمارستانی ، بسته بندی ملزومات در همایش ها و سمینار ها ، بسته بندی نمک ، بسته بندی خاک باغچه و کود ، قطعات کامپیوتر ، ساعت و هدایا و… میباشد
نوع دوخت کیسه پارچه ای:
نوع دوخت این کیسه ها بصورت پرس یا آلتراسونیک میباشد و از نخ و نوار برای دوخت استفاده نمیشود.
همچنین در تولید تک پک از دستگاه فول اتوماتیک دوخت حرارتی پارچه سوزنی استفاده میشود که با کیفیت و سرعت نسبتا بالا تری نسبت به چرخ های آلتراسونیک تولید را انجام میدهد.

چرم کیفی

این نوع چرم در تولید انواع کیف های رسمی، اداری، مجلسی، ورزشی مردانه زنانه و بچه گانه و همچنین چمدان های مسافرتی کاربرد دارد.

آموزش چرم دوزی

برای دوخت کیف چرم از چرخ و سوزن مخصوص چرم دوزی استفاده می شود که هر کدام از این مدل های کیف چرم زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند.
دوخت کیف های چرم با کمک چرخ یکی از ساده ترین و متداول ترین روش ها برای دوختن این مدل کیف ها است و برای دوخت کیف چرمی نیازی به الگو و مهارت خاصی نخواهید داشت.
وسایل لازم برای دوخت کیف چرم
چرم
زیپ
قیچی
خط کش
چسب چرم
کاتر
کیف های اداری که در بازار های ایرانی ارائه می شوند در جنس های متفاوتی هستند که نمونه پرفروش این کیف ها کیف اداری چرم است که معمولا در رنگ های قهوه ای، مشکی و خردلی وارد بازار می شوند. این کیف های اداری در کارخانه های تولیدی ایرانی دارای بازار تولید عالی هستند.کیف اداری چرم درکارخانه های شهرستانهای تهران، تبریز،مشهد و …تولید میشود.
کیف اداری چرم از دو نوع طبیعی و مصنوعی تولید میشود. چرم طبیعی معمولا از چرم گاوی، بزی، شتری و.. تهیه میگردد. نوع مصنوعی از جنس پلی اورتان،پلی استر، پلی اتیلن و…تهیه میگردد.

تولیدی کیف و کیف دوزی

قبل از شروع کار اگر مهارت کیف دوزی ندارید میتوانید در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کنید.
برای راه اندازی کارگاهی کوچک باید به دنبال مکانی مناسب برای تولیدات خود باشید.
بیشتر تولیدات با استفاده از چرم‌های مصنوعی برای عموم مردم به بازار عرضه می‌شوند.
چون استفاده از چرم گران نمام میشود در این صورت باید بازار هدف شما پولدارها باشند.
قیمت کیف ها نسبت به مقدار مواد به کار رفته و کاری که بر روی آن انجام شده فرق میکند.
قیمت فروش محصول در شرایط اقتصادی مطلوب، با برآورد دقیقی از قیمت تمام شده و پارامترهای موثر در امکان فروش محصولات و نیز میزان تقاضا و قیمت کالاهای رقبا تعیین می گردد.

مراحل شروع کار تولیدی کیف:

مرحله اول تهیه مکان، دستگاه و لوازم مناسب این کار است.
سپس باید به دنبال اخذ جواز کسب از اتحادیه باشید.
برای شروع کار باید به دنبال جذب نیرو باشید و یا خانوادگی و با آشنایان شروع کنید.
ابتدا برای تولید کیف باید الگو داشته باشید و از روی الگو کار برش و نمونه گیری را انجام دهید.
حال که تمام مقدمات کار را آماده کردید نوبت به مهم ترین چیز یعنی تهیه مواد اولیه میرسد که میتواند: پارچه، چرم، فوم و… باشد.
حال در انتها باید برای فروش کیف های خود بازاریابی کنید.
برای خود سایت اینترنتی، کانال تلگرام درست کنید و تبلیغ آن را در سایت های مختلف بگذارید تا نام کارگاه شما شناخته شود.

 

مجوز های لازم برای تولید انواع کیف و ساک دستی
برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات در آینده، اخذ مجوز اهمیت زیادی دارد. برای این کار می توانید به اتحادیه های مربوطه ی شهر خود مراجعه و با ارائه ی مدارک خود، جواز کسب دریافت نمایید.
جواز کسب در اصل اجازه نامه ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی از طرف اتحادیه، صنوف تولیدی و خدمات فنی به فرد صنفی برای اداره کردن محل کسب شخصی داده می شود.
در شرکت هایی که به ثبت رسیده اند پروانه به نام شرکت صادر می گردد.

مراحل تولید کیف:

تولید کیف شامل ۳ مرحله است:
• برش
• تخته کاری
• چرخکاری
در مرحله برش بر اساس الگوهای مقوایی طراحی شده و با استفاده از چرم مصنوعی یا طبیعی قطعات مختلف تشکیل دهنده کیف بریده می شود.
پس از برش رویه و آستری در مرحله تخته کاری اولیه لایه ها چسب کاری شده و بر روی هم می چسبند.
در مرحله چرخکاری قسمت های آماده شده بر یکدیگر دوخته شده و کیف شکل اولیه خود را بدست می آورد.
دوخت زیپ، انواع حلقه ها، میخ های زیر و رو جهت اتصال دسته به بدنه در این مرحله صورت می گیرد.
کیف ها از زوایای مختلف طبقه بندی می شوند کیف های شل که ایستایی چندانی ندارند و بدنه ی آنها خم شده و فرم خود را بطور موقت از دست می دهند کیف های سفت که با داشتن لایه های پلاستیکی یا مقوایی در بین رویه و آستر در هر حالت شکل خود را حفظ کرده و خمیده نمی شوند.
مرحله پایانی کار هم دسته زدن است.

تحلیل و بررسی بازار تولید انواع کیف وساک دستی

قبل از شروع کار تمام منابع ممکن را تحلیل کنید، مشتریان بالقوه ی این محصولات را شناسایی کنید و اینکه طرفدار و خریدار چه نوع محصولی هستند؟
از انواع فروشگاه های اینترنتی و سایت های خرید و فروش کیف بازدید کنید، اندازه، طرح ها، قیمت ها را یادداشت کنید. تا محصول پر تقاضا را شناسایی کنید.
به مجلات و روزنامه ها نگاه کنید تا ببینید چه موقع، کجا و نوع تبلیغاتشان چگونه است؟
به فروشگاه ها و پاساژهای مختلف سربزنید تا متوجه شوید یک محصول را با چه نوسان و اختلاف قیمتی برای فروش گذاشته اند. به بازارها سر بزنید و قیمت انواع مواد اولیه را برسی کنید.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای تولید انواع کیف وساک دستی

در تولیدی کیف، کیف میتواند از مواد ارزان یا رایگان بازیافتی و ضایعات باشد و یا از مواد گرانی همچون چرم باشد برای همین با توجه به موادی که شما میخواهید به کار ببرید سرمایه موردنیاز متفاوت خواهد بود.
ما در اینجا کمترین و بیشترین سرمایه را تخمین زده ایم و مواد مورد استفاده ترکیبی است و هزینه استفاده از ماشین آلات کیف سازی هم شامل شده است.
راه اندازی تولیدی کیف در ابعاد کوچک: با سرمایه 5-10 میلیون تومان میتوانید در منزل این کار را انجام دهید.
راه اندازی تولیدی کیف در ابعاد بزرگتر: برای احداث یک واحد تولید کیف تقریباً به 500 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز است.
اشتغالزایی کارگاه تولیدی کیف هم از 5 نفر شروع میشود به بالا
سود تولیدی کیف شما هم با توجه به درآمد فروش و کسر هزینه ها مشخص میشود. اگر بتوانید مواد اولیه خود را با قیمت کمتر مهیا کنید سود بیشتری نصیبتان خواهد شد.
♦ایجاد تولیدی جمع و جور
ابتدا روش آسانی را در رابطه با ایجاد یک تولیدی کیف زنانه کوچک ، مورد بررسی قرار می دهیم . این روش برای کارگاه خیاطی با تولیداتی که نیازمند دستگاه های مخصوص نیستند مناسب بوده و می توان با این روش دوزندگی جمع و جوری را راه اندازی نمود.
نمونه ای از سیر تولید، دوخت یک کیف پاسپورتی ساده میباشد که تقریبا با : برش کار، درست کردن قابک، چسباندن قابک به پیش ، وصل سر شانه ها، وصل یقه، وصل دسته به صورت باز ، دوخت بغل و زیر کیف ، دوخت پایین کار ، دکمه و مادگی و در اخر نخ کشی ، بخار و بسته بندی.
مکان برای این نوع تولید
اولین کاری که برای راه اندازی کارگاهی کوچک باید انجام دهید تهیه جایی مناسب برای تولید شماست. نقطه ضعف راه اندازی اینگونه کارگاه دوخت این است که مکان تولید جهت تکمیل فرآیند تولید و دوخت باید به اماکن خدماتی تولیدی (که در مرحله بعدی ذکر شده) دسترسی داشته باشد . خوشبختانه اینگونه تولیدی ها به مکان بسیار وسیعی نیاز ندارد و فقط به اندازه ای که در آن ۴ چرخ خیاطی ، یک میز برش و جایی برای دپو و وسط کاری قرار گیرد کافیست .
موارد و لوازم مورد نیاز کارگاه کوچک تولید کیف
برای یک تولیدی کوچک شما به ۳ الی ۴ چرخ خیاطی احتیاج دارید، که این نوع چرخ ها هستند : میز برش ،راسته دوز، میان دوز ، زیگزال . برای تکمیل فرایند تولید کارگاه های خیاطی کوچک ، اماکن خدمات تولید عدیدی وجود دارد که می توانند عملیاتی همچون دکمه مادگی ،گلدوزی، بخار، بسته بندی و … را انجام دهند.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع کیف و ساک دستی

کد آیسیک انواع کیف و چمدان ۱۹۱۲۳۱۲۳۰۱
کد آیسیک انواع کیف و ساک دستی ۱۹۱۲۴۱۲۳۰۲
کد آیسیک انواع کیف و ساک دستی از چرم مصنوعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۰۳
کد آیسیک انواع کیف و ساک دستی از چرم طبیعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۰۴
کد آیسیک انواع کیف و ساک دستی از پلاستیک ۱۹۱۲۵۱۲۳۰۵
کد آیسیک انواع کیف و ساک دستی از مواد نساجی ۱۹۱۲۵۱۲۳۰۶
کد آیسیک انواع کیف پول و مدارک و لوازم کوچک دیگر ۱۹۱۲۴۱۲۳۱۲
کد آیسیک انواع کیف پول و مدارک و لوازم کوچک دیگر از چرم مصنوعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۱۳
کد آیسیک انواع کیف پول و مدارک و لوازم کوچک دیگر از چرم طبیعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۱۴
کد آیسیک انواع کیف پول و مدارک و لوازم کوچک دیگر از پلاستیک ۱۹۱۲۵۱۲۳۱۵
کد آیسیک انواع کیف پول و مدارک و لوازم کوچک دیگر از مواد نساجی ۱۹۱۲۵۱۲۳۱۶
کد آیسیک انواع کیف و کاور مخصوص وسایل و تجهیزات و دستگاه ها ۱۹۱۲۴۱۲۳۱۷
کد آیسیک انواع کیف و کاور مخصوص وسایل و تجهیزات و دستگاه ها از جنس چرم طبیعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۳۹
کد آیسیک انواع کیف و کاور مخصوص وسایل و تجهیزات و دستگاه ها از جنس چرم مصنوعی ۱۹۱۲۵۱۲۳۴۰
کد آیسیک انواع کیف و کاور مخصوص وسایل و تجهیزات و دستگاه ها از جنس پلاستیک ۱۹۱۲۵۱۲۳۴۱
کد آیسیک انواع کیف و کاور مخصوص وسایل و تجهیزات و دستگاه ها از جنس مواد نساجی ۱۹۱۲۵۱۲۳۴۲
کد آیسیک ساک و کیف کاغذی یا مقوایی۲۱۰۲۴۱۲۳۰۳
کد تعرفه گمرکی انواع کیف وچمدان : ۴۲۰۲

وضعیت واردات و صادرات تولید انواع کیف وساک دستی

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات رختدان، چمدان و رختدان کوچک، کیف بزک، کیف اسناد، کیف مدرسه، جلد عینک، جلد دوربین دوچشمی، جلد دستگاههای عکاسی و دوربین‌عکاسی، جلد آلات موسیقی یا اسلحه و محفظه‌های همانند؛ کیف‌های سفری، کیسه‌های عایق شده برای مواد غذایی یا آشامیدنی، کیف لوازم آرایش، کیف‌هایکوله‌پشتی، کیف‌دستی، کیف خرید، کیف اوراق، کیف و کیسه پول، محفظه‌برای نقشه، قوطی سیگار، کیسه توتون، کیف‌های ابزار،کیف وسایل ورزشی، جلد قرابه و بطری، جعبه جواهر آلات، قوطی پودر، جعبه قاشق و چنگال و محفظه‌های همانند، از چرم طبیعی یا از چرم دوباره ساخته شده، از ورق‌های مواد پلاستیکی، از مواد نسجی، از فیبر ولکانیزه یا از مقوا که کلاً یا بیشتر آن در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید انواع کیف وساک دستی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده کیف وساک دستی در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید انواع کیف و ساک دستی

ظرفیت تولید سالیانه : 50 تن
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1800 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 15 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 900 میلیون تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 240 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 40 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.