طرح تولید کرم های گیاهی

بهترین کرم ها برای پوست، کرم هایی هستند که حاوی گیاهان دارویی بوده و علاوه بر این که مضررات کرم های شیمیایی را ندارند، مزایای بیشماری برای پوست دارند. استفاده از گیاهان و عصاره‌های گیاهی یکی از قدیمی ‌ترین و موثر ترین روش ‌ها برای بازسازی و جوان ‌سازی پوست می باشد که اتفافا نتایج فوق ‌العاده ‌ای هم به دنبال دارد. علاوه بر استفاده مستقیم از عصاره انواع گیاهان برای جوانی و بازسازی پوست استفاده از کرم‌ ها و لوسیون‌ های حاوی این گیاهان، یک راه‌ حل آسان و ارزان برای داشتن پوستی سالم و شاداب می باشد.
کرم های گیاهی حاوی ویتامین های مختلف هستند و برای بازسازی، طراوت و شادابی پوست نیز مفید می باشند. کرم های گیاهی ارزان تر از کرم های شیمیایی بوده و نسبت به سایر کرم ها بدون عوارض می باشند و سرشار از ویتامین های مورد نیاز پوست هستند. کرم های گیاهی شامل کرم ضد آفتاب گیاهی، کرم ضد لک گیاهی، کرم ضد چروک گیاهی و پماد سوختگی گیاهی و … می باشند.

کرم چیست

به پخش و پراکندگی مـایع در مـایع دیگـر ، امولسـیون گفتـه مـی شـود. امولسیون محلولی است که در آن قطرههاي ریـز یـک مـایع (ماننـد روغـن) در مایعی دیگر (مانند آب) بیآنکه با یکدیگر درآمیزند، پراکنده است. به زبان ساده مخلوط آب و روغن را امولوسیون میگویند. اگر مقدار آب آن بیشتر باشد به آن لوسـیون و اگـر مقـدارروغن آن بیشـتر باشد به آن کرم میگویند. کرم یک امولسیون یـک امولسـیون جامـد یـا نیمـه جامد است که از آب، مواد روغنی، ماده امولسیونکننده و مـواد مـؤثره تشـکیل شده است. کرمها را با پایه چربی، پایه آب و پایه سیلیکونی میسازند. براساس نوع کـاربرد و گـروه هـدف (بـه خصـوص در بخـش گـروه هـدف درآمدي) میتوان فرمولاسیون را انتخاب کرد. کیفیت و قیمت این 3 نـوع کـرمبه ترتیب چربی، آب و سیلیکون افزایش پیدا یابد.

 

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید کرم های گیاهی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطه شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دارو با منشا گیاهی به شکل کرم، ژل، پماد و لوسیون : 2423413752

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید کرم های گیاهی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

فرایند تولید

خرید مواد اولیه و بسته بندي
تولید فرمولاسیون
کنترل شیمیایی و میکروبی دارو
بروشور گذاري و بستهبندي
انتقال به انبار قرنطینه
پرکردن ظروف بسته بندي
کنترل هاي حین و پایان تولید
انتقال به انبار قرنطینه
انتقال به انبار قرنطینه و انبار نهایی

وضعیت واحد های فعال کرم های گیاهی

نمودار واحد های فعال تولید کرم های گیاهی به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

 

وضعیت واردات وصادرات کرم های گیاهی

نمودار میزان واردات و صادرات این محصول نامشخص میباشد.

چند پیشنهاد

اگر شما هم دوست داريد از طبيعي‌ترين و مفيدترين محصولات آرايشي و بهداشتي براي حفظ زيبايي و آراستگي‌تان استفاده كنيد و اهميت مي‌دهيد ، به نسخه‌هاي تهيه كرم‌هاي خانگي ايده‌آل عمل کنید :
اگر از پوسته‌پوسته شدن پوست در پاييز بيزاريد ، كرم کنجد را تجربه كنيد
اگر شما هم طرفدار كرم‌هاي گياهي و طبيعي هستيد و دوست داريد از طبيعي‌ترين و سالم‌ترين كرم براي پيشگيري و درمان خشكي پوست‌تان استفاده كنيد، كرم تقويت كننده روغن كرچك را امتحان كنيد.
براي لك‌هاي پوست‌تان دنبال معجزه‌ايد،از تخم كدو حلوايي كرم بسازيد
لايه‌بردار طبيعي مي‌خواهيد ، كرم ليموترش و شكر تهيه كنيد
براي دور چشم‌ دنبال كرم مي‌گرديد،اين ضدچروك گياهي را امتحان كنيد
دنبال كرم روزانه و مناسب مي‌گرديد، در آشپزخانه كرم عسل بسازيد
همه میدانیم که در سراسر جهان استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي كه منشا گياهي و طبيعي دارند، در مقايسه با محصولاتي كه به صورت صنعتي و شيميايي تهيه مي‌شوند، ارجحيت دارند و بدون شك اثرگذاري و ماندگاري بيشتري دارند.

بازار

با توجه به بررسیهاي صورت گرفته، ایـران در اسـتفاده از لـوازم آرا یشـی و بهداشتی رتبه دوم خاورمیانه را بعد از عربستان به خـود اختصـاص داده اسـت (که البته با لحاظ کردن واردات قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی ایـران در صـدر قرار خواهد گرفت که این خود نشاندهنده علاقه شدید زنان و دختـران ا یرانـی به استفاده از این محصولات مـی باشـد . بایـد همـواره از محصـولات بـا کیفیـت استفاده کنیم زیرا مواد آرایشی تأثیر مسـتقیمی روي پوسـت و سـلامت انسـان دارد، از ین رو باید همواره ماركهاي معتبر را استفاده کنیم وگـول محصـولات تقلبی را نخوریم. زیرا محصولات و برندهاي خارجی به نظر مـی رسـد مشـتریان بیشتري را به خـود اختصـاص داده باشـند ز یـرا هـم مانـدگار ي بیشـتر و هـم کیفیتشان از دیگر محصولات تولید داخل بیشتر میباشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید کرم های گیاهی

ظرفیت تولید سالیانه : 90 تن در سال
نرخ برابری دلار : 17000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 4000 مترمربع
زیربنای کل : 1500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 38 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت :  4 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 1.8 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 41 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.