کجا سرمایه گذاری کنیم؟

فرصت های سرمایه گذاری در سال 2019 کدامند؟ کجا سرمایه گذاری کنیم؟ سوالی که این روز ها در ذهن شما کاربران شاید بیشتر از قبل مرور می شود این است که پول خود را کجا و چگونه سرمایه گذاری کنیم؟ بهترین صنایع و تجارت ها سرمایه گذاری کدام موارد و صنایع هستند. درواقع فرصت های سرمایه گذاری در حال حاضر کدام موارد هستند و چگونه با کمترین پول بهترین سرمایه گذاری ها را داشته باشیم؟ امروز با شما کاربران بهترین صنایع معرفی شده در سال 2019 برای سرمایه گذاری خرد و کلان را با هم مرور خواهیم کرد.
چنانچه به دنبال فرصت های سرمایه گذاری یا بهتر است بگوییم فرصت های جدید برای سرمایه گذاری می گردید، پیدا کردن صنایع سودآور جهت راهبرد خوبی است. این روزها بازار سهام های جدید چندان مثل پر رونق نیست. در عوض چنانچه مایل به سود دهی باشید می توانید در شرکت های بزرگ سرمایه گذاری کنید.
البته شرکت ها با هم فرق دارند و ممکن است یک شرکت خیلی سودآر باشد و شرکت دیگر در همان صنعت چندان سودآوری نداشته باشد. در این مقاله از وبسایت هاو کن یو در نظر داریم 10 صنعت را به شما معرفی کنیم که در سال 2019 فرصت های سودآوری را برای سرمایه گذاران ایجاد می کنند. البته باید حتما توجه داشته باشید که در برخی از بخش های صنعت، رشد مترادف با تلاطم و یا به عبارتی ریسک بیشتر است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی بیندازیم به 10 صنعت سودآور برای سرمایه گذاران.

کجا سرمایه گذاری کنیم؟

فرصت های سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال

این دنیا کاملا متفاوت و البته پر پیچ و خم تر از سایر موراد است. فرصت های سرمایه گذاری بسیاری در ارز های دیجیتال مورد برای شما مهیا شده است. البته به شرطی که با دانش و اطلاعات کامل وارد ان شوید. ارزهای مجازی در سال ۲۰۱۷ غوغا کردند و بیت کوین و بعد از آن اتریوم یکه تاز صحنه ی این ماجرا بود. رشد این ارز (بیت کوین) از ۱۰۰۰ سکه در ابتدای سال ۲۰۱۷ به ۱۹۰۰۰ سکه در اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۷ رسید.

اما بیت کوین نیست که غوغا کرده است. سایر ارزهای دیجیتال و مجازی نظیر اتریوم ، ریپل و لیتکوین هم هستند. سرمایه گذاری در این بخش ریسک بالا دارد. علاوه بر داشتن مسایل امنیتی و حالت حباب گونه ی این ارزها، معلوم نیست که دولت ها چه تدابیری را برای وضع مقررات دررابطه با این سکه ها خواهند اندیشید. فعلا ما و شما کاربران هاو کن یو نمیتوانیم پیش بینی دقیقی در رابطه با این ارز های دیجیتال داشته باشیم ولی چیزی که مشخص و مبرهن است پیشرفت این ارزهای دیجیتال اگر با مشکل و یا قانون عجیب و غریبی رو به رو نشود شاهد رشد های خوبی خواهند بود.

فرصت های سرمایه گذاری در موسسات مالی

بانک ها و سایر موسسات مالی در دولت ترامپ با توجه به تفکرات مالی و اقتصادی در سال 2019 به رشد خود قوی تر از ادامه خواهند داد. ترامپ مقرراتی را که در گیرودار رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ وضع شده بود را با تغییراتی مثبت بر می چیند و همین روند به جان گرفتن شرایط مالی و موسسات معتبر و بزرگ در امریکا و نهایتا در سراسر دنیا منجر شده است. این تغییرات هزینه های بانک ها را افزایش داده بودند و حالا با برداشته شدنشان بانک ها سودآوری بیشتری خواهند داشت و شرایط ان ها نسبت به قبل بیش از بیش بهتر شده است.

بر اساس یک نظرسنجی ، تقریبا نیمی از بانک ها اعلام داشته اند که هزینه ها با آن مقررات حدود ۲۰ درصد یا بیشتر افزایش یافته بود. کاهش این هزینه ها که بر اثر بازنگری در مقررات ایجاد می شود، بخش مالی را در بین بخش های سودآور سال 2019 قرار می دهد.

سرمایه گذاری بر روی گیاهان دارویی

هشت ایالت به علاوه ی منطقه ی کلمبیا ( واقع در واشنگتن) مصرف تفریحی ماریجوانا را آزاد کرده اند و ایالات بیشمار دیگری هم مصرف دارویی ماریجوانا را یکی از فرصت های سرمایه گذاری می شمارند. البته گفته می شود که سرمایه گذاری در این بخش چندان مشخص نیست. مطمئنا در ایران و کشورهای مشابه هر گونه صنعت و تجارت در این رابطه ممنوع است و شما می توانید گیاهان دارویی که این روز ها با استقبال بسیاری در ایران و سایر کشورها مواجه شده است را مورد هدف و تیزبینی خود قرار دهید.

چنانچه استطاعت مالی مناسب دارید می توانید فرصت های سرمایه گذاری بسیاری چه برای واردات و مخصوصا برای صادرات پیش رو داشته باشید. از جمله پر سود ترین موارد برای صادرات می توان به زعفران اشاره کرد مخصوصا در کشور های حاشیه خلیج فارس و اروپایی.

سرمایه گذاری بر روی انرژی سبز و پاک

صنعت انرژی سبز معلوم نیست در سال 2019 با چه مقرراتی روبرو باشد، اما تقاضای مصرف کنندگان برای این نوع انرژی در سال 2019 بدون شک با توجه به آمار و ارقام و اطلاعات رشد قابل توجهی خواهد داشت. افت قیمت انرژی بادی و خورشیدی انرژی سبز را مقرون به صرفه تر کرده است. بیش از ۱۰۰ شرکت خود را ملزم کرده اند که تنها از انرژی پاک و سبز استفاده کنند و در اواخر سال ۲۰۱۷ صد و هفتاد شهردار حمایت خود از استفاده ی صرف از منابع انرژی تجدیدپذیر را اعلام کردند و این راه را برای رشد این صنعت باز می کند. در کشور خودمان هم بیش از پیش این صنعت با رشد و تقاضا مواجه بوده است.

سرمایه گذاری در واقعیت مجازی

شاید این مورد حداقل در این خیلی شناخته شده حداقل برای سرمایه گذاران نباشد. ولی در سراسر دنیا و مخصوصا در شرکت ها و غول های تکنولوژی سرمایه گذاری های کلانی در این رابطه انجام شده است. انتظار می رود که صنعت واقعیت مجازی در سال های 2019 تا ۲۰۲۳ سالانه رشد ۵۷.۸۴ درصدی داشته باشد. اما فرصت های سرمایه گذاری چیزی بیش از شرکت های بازی های ویدئویی است. فناوری های واقعیت مجازی برای سایر صنایع نظیر پشتیبانی مشتریان و آموزش و پرورش هم حایز اهمیت است. و انتظار می رود که صنعت بیشتر از این هم رشد داشته باشد چرا که اینترنت بی سیم پر سرعت شیوع بیشتری خواهد داشت.

فرصت های سرمایه گذاری در خانه های سالمندان

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی جمعیت دنیا رو به پیری است. تا سال ۲۰۵۰ تعداد افراد ۶۰ ساله و بیشتر از ۶۰ سال، به دو میلیارد یا حدود ۲۲ درصد جمعیت جهان خواهد رسید. و همچنانکه جمعیت جهان پیرتر می شود فرصت های سرمایه گذاری در شرکت های نگهداری از سالمندان در خانه ی خودشان که به این گروه سنی خدمت رسانی می کنند هم بیشتر خواهد شد. انتظار می رود که بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ تقاضا برای پرستاران خانگی رشد ۴۰ درصدی داشته باشد که به عبارتی حدود ۱.۲ میلیون شغل در این بخش ایجاد خواهد شد. فرصت های شغلی و سرمایه گذاری بسیاری در این صنعت بنا براعلام سازمان های معتبر نهفته است.

کجا-سرمایه-گذاری-کنیم؟

صنعت امنیت سایبری

دولت ها، شرکت ها و افراد مختلف هزینه های بالاتری را برای محافظت از خود و حریم شخصی خود هزینه می کنند. انتظار می رود که هزینه در این بخش بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ از ۱ تیریلیون دلار فراتر رود. به این ترتیب این صنعت یکی از سریع ترین رشدها را در جهان خواهد داشت. فرصت های سرمایه گذاری در این بخش بیشمار هستند و برای این کار شما می توانید با دانش و اطلاعات تکمیلی و همچنین پیش بینی های درست نسبت به سرمایه گذار در این بخش اقدام کنید.

سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا

حتما روزانه با خبر های بسیاری از استارتاپ های بزرگ ایرانی که روز به روز بزرگ تر و البته قوی تر می شوند شما رو هم سرگرم کرده اند. سرمایه گذاری در فناوری در سال 2018 سود زیادی نصیب سرمایه گذاران کرد اما مشخص نیست که این روند ادامه پیدا خواهد کرد یا نه. بلومبرگ اشتیاق کمتری نسبت به این بخش دارد چرا که این پتانسیل را دارد که دولت در وضع مقررات آن مداخله کند. اما سایر تحلیلگران شاهد فرصت در این بخش هستند.

برای نمونه، معرفی فناوری های سنسور سه بعدی در آیفون ایکس اپل تنها بخش اندکی از کاربردهای فناوری سه بعدی است. همچنین شرکت هایی که به تولید قطعات تلفن های هوشمند نظیر دوربین و میکروفون می پردازند می توانند فرصت های خوبی در این بخش داشته باشند.

قبل از اینکه در بخشی سرمایه گذاری کنید حتما راجع به آن تحقیق کنید و موفق ترین شرکت های شناخته شده در آن صنعت را پیدا کنید و راجع به آنها مطالعه کنید. اگر هم نمی دانید که پول خود را چگونه سرمایه گذاری کنید از مشاور مالی کمک بگیرید تا به شما در اتخاذ تصمیم هوشمندانه در سرمایه گذاری کمک کند.
کجا-سرمایه-گذاری-کنیم؟

البته این همه ماجرا نیست! کسب و کارهای نوپا همانطور که ممکن است بازدهی خوبی داشته باشند، شکست آن‌ها نیز محتمل است. در نتیجه ریسک سرمایه گذاری بسیار زیاد است. در نتیجه اگر به این نوع سرمایه گذاری علاقه مند هستید، بهتر است دقت بیشتری به کار ببندید.

به این منظور طرح و مدل کسب و کار را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید. همین‌طور حتماً یک قرارداد شفاف، حقوقی و دقیق تهیه کنید و آن را قبل از پرداخت سرمایه، به امضای مسئولان رده بالا آن کسب و کار نوپا برسانید. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی، یکی از انواع بهترین سرمایه گذاری در سال 98، سرمایه گذاری بر روی کسب و کارهای نوپا خواهد بود. استارتاپ‌هایی که با دقت و وسواس انتخاب شده اند تا با رشد خوب، هم برای خود کسب و کار و هم برای سرمایه گذار سودآور باشند

سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در بورس همان گزینه ایده‌آلی است که با سرمایه‌ای کم‌تر از یک میلیون تومان هم می‌توانید به آن فکر کنید. روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری که تاکنون گفته شد، یا به پول و سرمایه اولیه بیشتری نیاز داشتند یا همراه با خطرات و ریسک فراوانی بودند که موجب بروز نوسانات متعدد در آنها می‌شد. اما سرمایه‌گذاری در بورس، یکی از همان فکر‌های هوشمندانه‌ای است که اگر در به کارگیری آن شجاعت، آگاهی و اراده را چاشنی کنید، قطعا به موفقیت‌های مالی خوبی خواهید رسید.

شاید فکر می‌کنید که ورود به بازار بورس، سرمایه و پول زیادی می‌خواهد و به همین خاطر است که به آن فکر هم نکرده‌اید. با ۵۰۰هزار تومان یا مبالغ کمتر از یک میلیون تومان، مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری‌تان، بورس خواهد بود. بورس بازار بزرگی است و فعالیت در آن توأم با ریسک‌هایی است اما با به کارگیری همان هوشمندی که در ابتدا از آن صحبت شد به راحتی می‌توان تحولات اقتصادی خوب و مثبتی را در زندگی مالی خود به وجود آورد. اما چگونه می‌توان با مبلغی اندک وارد بورس شد و چرا این بازار می‌تواند سودآور و مفید باشد؟

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس چیست؟
قبل از هر چیز باید بگوییم که یکی از مزیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در بورس، این است که شما با هر مبلغی که در اختیار داشته باشید، امکان شروع فعالیت دارید. فرقی نمی‌کند که یک میلیون تومان دارید، ۵۰۰ هزارتومان یا چندین میلیون‌ تومان؛‌ در هر حال محدودیتی برای وارد شدن به بازار بورس برای‌تان وجود ندارد. البته باید یادتان باشد که خرید آنلاین سهام در بورس با حداقل ۱۰۰ هزار تومان امکان‌پذیر است که آن هم به هیچ‌وجه، مبلغ قابل‌تأملی برای سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید. پس شما حتی با ۱۲۰ هزار تومان یا ۲۰۰ هزار تومان یا مبالغ دیگر هم می‌توانید، سهام یک شرکت در بورس را خریداری کنید. چیزی که برای فعالیت در بورس باید در نظر داشته باشید، هوشمندی و مدیریت صحیح سرمایه است. سرمایه‌گذاری در بورس برای سرمایه‌گذارانی که قصد کرده‌اند از روشی شفاف و قانونی وارد دنیای اقتصاد شوند، مزایای زیادی به همراه دارد. مثلا:

اگر به درستی در بازار بورس، سرمایه‌گذاری کنید، ارزش دارایی‌تان را در مقابل تورم حفظ خواهید کرد. چون شما در دارایی شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، سهیم می‌شوید و به مرور زمان، با رشد سهام آن شرکت، ارزش پول‌تان هم حفظ خواهد شد.
امکان نقدشوندگی سرمایه در بازار بورس بسیار بیشتر از سایر انواع سرمایه‌گذاری است و هر زمان که بخواهید، با فروش سهم‌تان می‌توانید به پول برسید.
بورس مکانی قانونی برای معاملات است و سرمایه‌گذاران از حمایت قانونی برخوردار هستند. در واقع، امنیت و شفاف‌سازی موجود در بورس بسیار زیاد است.
با خرید سهام شرکت‌ها، امکان مشارکت در تصمیم‌گیری‌های آنها هم وجود خواهد داشت. هر شخص بنا به مبلغ سرمایه‌گذاری خود در جلسات شرکت، حق اظهار نظر و تصمیم‌گیری دارد.
و… .

قبل از شروع سرمایه‌گذاری در بورس باید بپذیرید که امکان ضرر کردن هم در کنار سود کردن کاملا طبیعی است. در همه انواع سرمایه‌گذاری، شکست و پیروزی مانند سایه هم را دنبال می‌کنند. آنچه باعث می‌شود تا از شر سایه‌های سیاه ضرر کردن و از دست دادن سرمایه جلوگیری کنید، آگاهی و تجربه است. هر چقدر آموزش بورس را گام به گام طی کرده باشید و اطلاعات بیشتری از بورس داشته باشید، در تصمیم‌گیری‌ها هم موفق‌تر عمل خواهید کرد.

البته کسب تجربه نیازمند، سال‌ها فعالیت کردن در بورس است. پس یعنی، شخصی که برای نخستین بار به این عرصه وارد می‌شود و تجربه کافی ندارد، محکوم به شکست است؟ قطعاً خیر. این روزها به مدد فناوری و ارائه امکانات و خدمات آموزشی مختلف در قالب آموزش مجازی و حضوری بورس، خبرگانی در عرصه بورس وجود دارند که می‌توان با بهره‌گیری از تجارب آنها، فضای تازه بورس را به عنوان روشی برای سرمایه‌گذاری به خوبی درک کرد. با پشتوانه تلاش و آگاهی می‌توان در بورس سود کرد. امکان ضرر وجود دارد؛ اما باید طوری هوشمندانه رفتار کنید که میزان سودی که دریافت می‌کنید همیشه از ضررتان بیشتر باشد.

برای شروع با مبالغ خیلی کم، وارد بورس شوید و سعی کنید که با فضای آن به خوبی آشنا شده و بر آن تسلط پیدا کنید. یادتان باشد که تمام سرمایه‌ای که به سختی پس‌انداز کرده‌اید وارد بازار سرمایه‌گذاری بورس نکنید و ابتدا با زیر و بم‌ کار آشنا شوید و به مرور به فکر سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر در بورس باشید.

اگر با مبالغ خیلی کم به بازار بورس وارد شوید و تصمیماتی درست بگیرید، با همان مبلغ اندک می‌توانید به تدریج سود کرده و از پولی که بیشتر شده است برای شرکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر در بورس استفاده کنید. شک نکنید که بورس این ظرفیت رشد را در اختیارتان قرار می‌دهد. فقط باید بخواهید.

سخن پایانی

آنچه که گفته شد تنها بخشی از موقعیت‌های سرمایه گذاری در ایران است. سرمایه گذاری‌هایی دیگری مثل ورود به بازارهای مختلف تولیدی، پخش محصولات مختلف، راه اندازی کسب و کارهای سنتی و… نیز گزینه‌هایی از روش‌های سرمایه گذاری در ایران است.

ورود به هر کدام از بازارها به نحوی نیاز به دقت، تجربه و تحقیق دارد. اگر می‌خواهید بهترین سرمایه گذاری در سال 98 را تجربه کنید، بهتر است بی‌گدار به آب نزنید، تمامی جوانب را در نظر بگیرید، با علم و دانش حرکت کنید و بهترین راه از روش‌های سرمایه گذاری در ایران را انتخاب کنید. مطمئن باشید یک انتخاب صحیح شما را به سودآوری فوق العاده‌ای می‌رساند. پس قبل از انتخاب به خوبی بررسی و سپس عمل کنید تا موفق شوید.