طرح تولید خمیر پیتزا

طرح تولید خمیر پیتزا

به طور کلی می توان گفت خمیر پیتزا محصولی است که در سطح صنعتی به 3 صورت تهیه و آماده می شود:
– در نوع اول تنها خمیر پیتزای تهیه شده را منجمد می کنند؛
– در نوع دوم این خمیر را کمی حرارت می دهند . به طوری که به صورت نیمه پخته در می آید و سپس محصول را منجمد می کنند؛
– در نوع سوم علاوه بر اینکه خمیر تهیه می شود، ترکیبات و موادی که در تهیه این محصول به کارمی رود نیز تهیه می شود . کمی حرارت داده می شود و سپس به صورت فریز شده در می آید که خط تولیدی به صورت تمام اتوماتیک دارد. همانطور که گفته شد این محصول د ر هر سه نوع ترکیب بیان شده به صورت منجمد شده درآمده و به بازار عرضه می گردد.
تولید خمیر پیتزای آماده با اهداف زیر انجام می شود:
– با این روش می توان خمیرهای پیتزای مطلوبی را با ویژگی های مطلوب و کنترل شده تولید نمود؛
– می توان انواع مختلف خمیرهای پیتزا را با توجه به سلیقه مشتریان تولید نمود؛
– با این روش در وقت و زمان مصرف کنندگان صرفه جویی می شود و فقط کافیست مصرف کننده ترکیبات را آنچنان که مطابق میل و سلیقه خودش است، بر روی خمیر پیتزا قرار دهد؛
-با این روش می توان صنعت تولید خمیر پیتزا را از پیتزای نیمه آماده جدا نمود . به عبارتی می توان از این محصول به عنوان مواد اولیه در تولید پیتزای نیمه آماده استفاده کرد؛
– با توجه به اینکه تولید خمیر پیتزا نیاز به تخمیر دارد که مرحله ای زمان بر است و از طرفی در رستورانها، غذا بایستی در زمان کوتاهی آماده شود؛ به این منظور این رستورانها بیشتر از خمیر پیتزای نیمه آماده استفاده می کنند و همچنین در زمان کوتاهی می توانند چندین نوع پیتزا را همزمان آماده کنند.

با توجه به نوع مصرف کالا مشاهده می گردد که کالای دیگری نمی تواند جانشین این محصول گردد . البته در برخی مصارف خانگی از خمیر سایر نان ها به عنوان خمیر پیتزا استفاده می شود؛ اما در اشل رستوران ها نمی توان از این محصولات استفاده ن مود و بایستی خمیر خاص پیتزا تهیه گردد. نتیجه آنکه بهتر است برای این محصول جانشینی متصور نشویم.

با توجه به ایجاد تحولات در زندگی افراد (از نظر فرهنگ مصرف ) فرهنگ استفاده از غذاهای آماده به سرعت رو به افزایش می باشد که علل این امر در در ذیل آورده شده است:
– چند شغلی شدن اکثر مردم؛
– رشد مراکز فرهنگی و علمی (دانشگاه ها): اصولاً قشر مجرد بنا بر مشکلات موجود در کار آماده سازی غذا به استفاده از غذاهای آماده، ترجیحاٌ ارزان و کافی؛ میل و رغبت بسیار دارند.
همچنین با توجه به نرخ رشد جمعیت و به دنبال آن توسعه مراکز آموزشی، بالا رفتن هزینه زندگی که کار بیشتر برای تامین زندگی را طلب می کند که نتیجه آن فرصت کمتر برای تهیه غذا است، میزان مصرف غذاهای آماده بیشتر خواهد شد. بنابراین تقاضا برای محصولی نظیر خمیر پیتزا رو به افزایش بوده و می توان از بازار مصرف آن مطمئن بود.

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی. 🙂

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی در حوزه صنایع غذایی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه مینمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

مشخصات سرمایه گذاری طرح تولید خمیر پیتزا

ظرفيت پيشنهادي طرح:2500تن در سال
اشتغال زايي (نفر) :25نفر
متراژ زمین:1000متر مربع
میزان سرمایه گذاری ثابت :5000میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه :2.5 سال